Doporučujeme

V kinech od listopadu:

 

JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT


image_16010

Dřevěné brikety mají samé výhody

Vzpomínky na léto nás sice ještě hřejí u srdce, i přesto už ale musíme doma topit. Krb nebo krbová kamna slouží většinou jako doplňkový zdroj tepla, ale lze je mít i jako hlavní zdroj tepla. Ideální na topení v nich jsou dřevěné brikety.

Využitý odpad

Dřevěné brikety jsou šetrným způsobem, jak si doma zajistit teplo nebo příjemnou atmosféru. K jejich výrobě se používá dřevo borové, dubové a bukové, tedy spíše piliny a štěpky z něj. Ty vznikají jako odpad při zpracování dřeva ve dřevozpracujících závodech závodech a na pilách. Odtud jsou odváděny na další zpracování. V průmyslových sušičkách se vysuší na potřebnou vlhkost a následně se pod vysokým tlakem vylisují a formují na zhutněné dřevo obsahující látku lignin, která funguje jako pojivo. To zaručí, že lisované brikety budou dokonale držet svůj tvar i bez použití lepidel, pojiv nebo chemických přísad. Dřevěné brikety neobsahují přirozenou vlhkost, kůru a pryskyřici jako běžné dřevo, proto hoří a sálají teplo déle. U krbu tak můžete třeba číst nebo odpočívat, aniž by vás rušila nutnost chodit stále přikládat.

Nerušený odpočinek

Ideální řešení jsou brikety také na noc pro klidný spánek. Právě pro zajištění tepla po celou noc jsou určeny kůrové noční brikety, které se spalují 10 až 16 hodin. Hřát tak vydrží nejen do brzkého rána, ale třeba až do oběda. Můžete si tak odpočinout opravdu dlouho a nebát se, že vstanete do zimy. Každý obal briket je pevně uzavřený tak, aby byl obsah plně chráněný před vlhkostí. Můžete je tak skladovat téměř kdekoli, důležité je zajistit suchý podklad, aby neležely na vlhké zemi. Dřevěné brikety jsou vhodné pro krbová kamna i krby a kachlová kamna či pece. Pro kotle jsou vhodnější dřevěné pelety, u kterých lze zajistit komfortní topení pomocí zásobníků a automatizovaných přidavačů, které se postarají o přikládání i bez vaší přítomnosti.

Brikety i dřevěné pelety do kotlů mají vysokou výhřevnost a jen minimální odpad. Topení s nimi je šetrné a pohodlné.

Zdroj foto: Ekomall.cz, Pixabay.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

DÍVKA DNE

Generální partner portálu:

    

Partneři portálu:

    

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist