Doporučujeme

V kinech od listopadu:

 

JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT


image_16010

Cyklo dres do zimy. Víte, jak se obléknout na kolo, když je venku chladno?

Teplé dny jsou definitivně pryč a s nimi i cyklo toulky se sluníčkem v zádech. Výletům a vyjížďkám na kole však konec není. Stačí jen vhodně přizpůsobit vybavení, namísto krátkých elasťáků a dresu s rozepnutým zipem obléknout vhodnější cyklistický dres a můžete nadále bez ohledu na počasí brázdit silnice, cyklostezky a lesní cesty.

Ani teplo, ani chladno

Zvolit to správné cyklo oblečení není tak snadný úkol, jak by se na první pohled mohlo zdát. Sami si musíte vyzkoušet, jak moc se potíte a v při jaké teplotě se vám jezdí nejlépe. Může se lehce stát, že vlivem přílišného počtu vrstev se budete přehřívat, nepřiměřeně potit a pozitivní zážitek z jízdy bude ten tam. Naopak stejně jednoduše vám při jízdě může být chladno.

O tom, co si na kolo obléknout, si můžete jít popovídat do prodejny společnosti VELKOKLASIK, která se zabývá prodejem dámských i pánských cyklodresů a dalšího cyklo oblečení. Pro podzimní a zimní měsíce jsou zde pro vás připravené cyklodresy na kolo z příměsí vlny Merino, které vás spolehlivě zahřejí.

Kouzlo vrstvení funkčního oblečení

Proti zimě při jízdě lze bojovat výběrem vhodného oblečení, zejména, co se materiálu týče, a jeho vhodným vrstvením. Se samotným cyklo dresem si při teplotách pohybujících se pod 10 °C nevystačíte. Musíte přidat další vrstvu, buď v podobě termoprádla pod něj, nebo cyklistické bundy navrch. Oblečení, které oblékáte přímo na tělo, volte takové, které velmi dobře odvádí pot. Nestane se vám tak, že díky potu usychajícímu na vašich zádech prochladnete.

Cyklistické bundy, kromě toho, že vám přinesou teplo, také slouží jako ochrana před větrem a deštěm. Hodí se, pokud na sobě mají reflexní prvky, v zimě přeci jen bývá daleko menší viditelnost než v jiných měsících. Když zjistíte, že vám dvě vrstvy oblečení nestačí, nebojte se použít všechny tři.

Nezapomeňte na rukavice a čepici

Zvláštní pozornost věnujte periferním částem těla, které jsou zimě vystavené nejvíce. Doporučujeme tak pořídit si zateplené celoprstové rukavice, nákrčník a také čepici pod přilbu. Dlouhé cyklistické kalhoty a pod ně případně ještě návleky považujeme za samozřejmost, přeci v zimě nevyrazíte na projížďku v kraťasech.

Přidejte se k pravidelným cyklo toulkám

Pokud se už po teoretické stránce cítíte na zimní cyklistické výlety připraveni, můžete se otestovat na krátké projížďce, kterou každý čtvrtek navečer organizuje společnost VELKOKLASIK. Od jejich prodejny v Modřanech se vydáte do blízkého okolí a udržíte se tak přes zimu v kondici. Jestliže je na vás přeci jen zima, dáte si v prodejně kávu, posedíte u nějakého cyklistického přenosu nebo se zde jen pobavíte o svých cyklistických zážitcích.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

DÍVKA DNE

Generální partner portálu:

    

Partneři portálu:

    

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist