Doporučujeme

V kinech od listopadu:

 

JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT


image_16010

Čas na kontrolu zimních gum

Počasí nám dává tušit, že brzy se budeme na silnicích potýkat s břečkou, námrazou a sněhem. A také se blíží doba, kdy bude potřeba přezout na zimní pneumatiky. Na co si dát pozor?

Vhodné pneumatiky

Než si na auto necháme pneumatiky dát, měli bychom si ověřit, že jsou v pořádku a mají odpovídající hloubku dezénu. U nových pneumatik bývá vzorek hluboký 7 – 8 mm, u zimní varianty až 10 mm. Používáním se hloubka vzorku snižuje, její minimální hodnotu proto přímo stanoví zákon. U letních pneumatik stačí 1,6 mm, u zimních je pak minimum 4 mm. Je to proto, že vzorek pomáhá odvádět vodu a sníh ze stopy pneumatiky, na naprosto sjetých gumách je proto jízda nebezpečná a hrozí riziko smyku a ohrožení ostatních řidičů. V zimě často jezdíme v mrazu, může nás potkat náledí nebo rozježděná břečka či naopak sněhové jazyky. Kvalitní pneumatiky s dostatečně hlubokým vzorkem jsou pro bezpečnou jízdu velmi důležité.

Raději s předstihem

Pneumatiky většinou používáme několik sezón, na své auto si tedy nepořizujeme stále jen nové gumy, ale podle ročního období přezouváme na již použité pneumatiky. Před nasazením na auto je musíme zkontrolovat a ověřit, že jsou v pořádku a vzorek je dostatečně vysoký. Ideální je přeměřit hloubku v hlavních dezénových drážkách hloubkoměrem, který dá přesné údaje. Jako orientační informace pro rychlé kontrolní měření vám bude stačit pětikorunová mince. Otočte ji vzhůru nohama tak, aby číslice 5 byla převrácená a minci zasuňte do drážky vzorku. Pokud vidíte jen část číslice, je vzorek v pořádku, pokud ji vidíte celou, je vhodná doba na návštěvu servisu a výměnu pneumatik. Jaký má pneuservis ceník za přezutí a další úkony snadno najdete na internetu, dopředu už tak víte, kolik vás výměna pneumatik bude stát.

Předepsanou minimální hloubku dezénu se vyplatí sledovat a hlídat, vyhnete se tak nejen případným problémům, ale především budete jezdit bezpečně.

Zdroj foto: Pneuservis-pavlik.cz, Pixabay.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

DÍVKA DNE

Generální partner portálu:

    

Partneři portálu:

    

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist