Připravujeme

Obsah:

KVĚTEN / ČERVEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_8121

Bezpečnost na pracovišti a první pomoc

Bezpečnost na pracovišti je téma samo o sobě. Každý zaměstnanec musí v první řadě dbát o své zdraví a bezpečnost jak sebe, tak i ostatních osob. Nejzásadnější je dodržování právních předpisů a pokynů zaměstnavatele vztahujících se k BOZP. Hned druhý důležitý krok je řídit se zdravým selským rozumem a nedělat žádné úkony, které můžou ohrozit vás i okolí.

Podmínky v zaměstnání 

Každé pracoviště má určité dané podmínky, které by nikdo ze zaměstnanců neměl opomíjet. Nejčastěji je na pracovišti zakázáno požívat alkoholické nápoje, nebo další návykové látky. Rovněž je zakázáno chodit na pracoviště pod vlivem těchto látek. Pozor si musíte dát i na „zbytkový“ alkohol. Zaměstnavatel má právo si ověřit, jestli není zaměstnanec pod vlivem alkoholu, či jiné návykové látky a zaměstnanec se ze zákona musí takovému testu podrobit. Obvykle se na to využívají alkoholové testery a drogové testy, které mají být na pracovišti k dispozici. Ve většině případů platí na pracovištích i zákaz kouření, zvláště pokud by byli jeho účinkům vystaveni i nekuřáci.
 
Ještě důležitější než předpisy, pokyny a kontrola je prevence. Předcházení a minimalizace rizik na pracovišti je velmi důležitá činnost. S tím souvisí i používání ochranných pomůcek.

Ochranné pomůcky

K odstranění některých rizik slouží ochranné pracovní prostředky, které musí poskytnout právě zaměstnavatel. Jejich použití nesmí zaměstnanci znesnadňovat práci a ohrožovat ho. Mezi takové ochranné prostředky patří pracovní oděv, obuv, brýle, rukavice a také čisticí prostředky.

Pracovní úrazy

I když jsou rizika minimalizovaná, díky všem opatřením se stejně nelze na 100 % úrazů vyvarovat. Proto by na každém pracovišti měly být věci pro první pomoc. Důležité jsou lékárničky, ve kterých musí být povinná výbava. Každá lékárnička by měla obsahovat i obvazy a dezinfekce. Dále musí být na specializovaných pracovištích záchranářská nosítka a zdravotnické brašny plné vybavení.

Specialista v oboru bezpečnosti práce

Tím pravým specialistou je společnost VMBal s.r.o. s nabídkou komplexních řešení pro ochranu majetku a zdraví. Nabízejí zařízení pro první pomoc, výstražné páskydlahy, krční fixační límce a spousty dalších věcí. Navíc v e-shopu www.vmbal.cz naleznete veškeré potřebné pomůcky s možností nákupu za velkoobchodní ceny.

 

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

FOTOREPORTY

DÍVKA DNE

Generální partneři portálu:

    

Partneři portálu:

        

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

TOPlist