Připravujeme

Obsah:

KVĚTEN / ČERVEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_8121

Aplikace pro mobilní bankovnictví vám usnadní život

Aplikace mobilního bankovnictví získávají čím dál větší popularitu. Pokud jste se jejich používání dosud vyhýbali, ať už z obavy nízké bezpečnosti, nebo komplikovanosti, přesvědčím vás o jejich nesporných výhodách, které vám velmi zjednoduší život a ušetří spoustu času.

Kontroly účtů, převody peněz, pravidelné inkasní platby. Pro ně, stejně jako mnoho dalších aktivit využíváme internetové bankovnictví téměř denně a ani o tom příliš nepřemýšlíme. Nejsme nuceni běžet několikrát týdně na pobočku, z pohodlí domova nebo od pracovního stolu dokážeme vyřídit téměř každou běžnou transakci. Online bankovnictví se však neomezuje pouze na notebooky nebo stolní počítače, internetbanking pro iPhone a iPad, ale také pro další smartphony se stává více populární.

Klienti bank začali používat mobilní aplikace a široké možnosti, které jim nabízejí. Jsou nejen praktickým doplňkem internetového bankovnictví, nyní jsou schopné nabídnout mnohem více. Správa vlastních financí je tak díky telefonu a internetu po ruce vždy a všude, ať už jste v práci, doma, nebo na pláži u moře.

Proč byste je měli začít používat?

Aplikace pro mobilní bankovnictví toho dnes dokážou již opravdu hodně, dokonce i to, co nemůže nabídnout samotné internetové bankovnictví. Pomocí mobilní aplikace můžete sledovat stav svého účtu, aniž byste museli navštěvovat banku nebo zapnout počítač. Máte také přehled o platbách kartou, pohybech nebo zůstatcích na bankovním účtu.

To ještě není všechno, mnoho mobilních aplikací dokonce dokáže číst tzv. QR kódy, které se nacházejí na fakturách, takže provedení platby je otázkou několika kliknutí. Mobilní aplikace ocení také ti, kteří mají zájem o půjčku a nechce se jim chodit na pobočku nebo banku kontaktovat telefonicky. Nainstalováním aplikací můžete rychle požádat o půjčku a později získat podrobný přehled o získaném úvěru.

Obavy ze zneužití jsou neopodstatněné

I přes rostoucí popularitu stále existují mylné názory, a to zejména u starších lidí, kteří internetové a mobilní správě financí nevěří a v žádném případě by mobilní aplikace či dokonce internetbanking nevyužili. To potvrdily i různé ankety, kde se lidé shodli na tom, že nejdůležitějším aspektem aplikace pro mobilní bankovnictví je bezpečnost. Ovšem obavy nejsou namístě, všechny aplikace mobilního bankovnictví jsou pro uživatele bezpečné, pokud dodržují několik základních zásad. Kvůli ochraně svých údajů a financí tedy musíte podniknout bezpečnostní kroky i vy.

Jak se chránit před útokem?

Samozřejmě byste měli mít nainstalovaný kvalitní antivirový program, který chrání vaši elektroniku a citlivé údaje v ní. Pozor byste si měli dát i na používání sítí Wi-Fi, které jsou volně dostupné, hackeři totiž k útoku často využívají nezabezpečené internetové připojení.

Je-li to možné, služby mobilní bankovní aplikace či internet banking používejte, pouze pokud máte internet v mobilu nebo jste přihlášeni na Wi-Fi, o které víte, že je bezpečná. Velmi snadno se může stát, že se stanete obětí sofistikovaného útoku a během několika chvil můžete přijít o dlouholeté úspory.

Jednoduchost a přehlednost v mobilních aplikacích

Dalšími velmi důležitými aspekty, které lidé vyhledávají, jsou přehlednost, funkčnost a především jednoduchost. Smartphony totiž nepoužívají jen mladí lidé a lidé v produktivním věku, ale také důchodci, pro něž je používání digitálních technologií obvykle náročné. Klíčovým kritériem je také dostupnost samotné mobilní aplikace.

U své banky se ujistěte, že vaše mobilní aplikace podporuje operační systém, který používáte na svém smartphonu. V ideálním případě je dostupná aplikace pro všechny operační systémy, tedy Android, iOS, ale i Windows. Toto bezproblémové řešení pro všechny telefony přináší například aktualizovaná mobilní aplikace od mBank. Navíc nabízí několik zajímavých funkcí a služeb, které možná oceníte v různých neočekávaných situacích.

Mobilní aplikace má mnoho výhod

V aktualizované verzi mobilní aplikace můžete provádět rychlé platby bez nutnosti zadávání čísla účtu, peníze dokážete dokonce převést známému či rodině na telefonní číslo, a to i tehdy, pokud neznáte přesné číslo bankovního účtu. Jak to funguje? Majitel telefonního čísla dostane SMS zprávu, v níž si vybere libovolný bankovní účet, na který chce převést příchozí peníze. K dispozici je také možnost naskenovat z faktury QR kód, všechny údaje si tak aplikace načte sama, a platbu provedete za pár sekund, nemusíte tedy nic vpisovat. 

Mobilní aplikace od mBank vás může v případě potřeby dokonce navigovat k nejbližšímu bankomatu. mBank je v první řadě online internetová banka, je proto pochopitelné, že neustále přichází s novinkami a službami, jejichž cílem je zvyšovat komfort svých klientů a stále více usnadňovat práci s jejich financemi.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

FOTOREPORTY

DÍVKA DNE

Generální partneři portálu:

    

Partneři portálu:

        

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

TOPlist