Doporučujeme

V kinech od listopadu:

 

JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT


image_16010

Ani na podzim nelenošte! Přinášíme snadné tipy, jak zůstat aktivní!

Všichni moc dobře víme, že zdraví a pohyb jdou ruku v ruce. Jenže teď na podzim býváme kvůli pošmournému počasí a nedostatku slunečních paprsků mnohem lenivější než jindy, a tak nás to do posilovny zrovna dvakrát netáhne. To ale neznamená, že všechen volný čas proležíte na gauči.

Plánujte

Spousta z nás se vymlouvá na nedostatek času, přitom jen stačí si dny lépe zorganizovat. Podívejte se do diáře, co vás v následujícím týdnu čeká, co je opravdu důležité, co můžete posunout, případně vynechat. Snažte se v nabitém rozvrhu najít aspoň čtyřikrát týdně půl hodinku pro sebe, během které se budete moci pohybu věnovat. Klíčovou úlohu sehrává totiž právě pravidelnost.

Posilujte u televize

Posilovat můžete i u televize při sledování vašeho oblíbeného seriálu. Třeba na rotopedu vám díky němu čas uteče, ani nebudete vědět jak. Pohybová aktivita by neměla být stresující, najděte si proto takovou, které vás bude bavit. Pro začátek zkuste například jógu, díky které se protáhnete, posílíte svaly a klouby a naučíte se relaxační techniky. Na internetu najdete řadu videí, která jsou vhodná i pro úplné sportovní začátečníky. Stačí tak jen roztáhnout podložku na cvičení a pustit se do toho. Posilovat můžete jen s vlastní vahou těla, případně s činkami, které představují investici v řádu několika stokorun.

Každý pohyb se počítá

Největší prospěch přináší rychlá chůze, běhání nebo tanec, počítá se ale i obyčejná procházka. Odbourejte tedy předsudky, že dobrou fyzičku získáte jedině v posilovně. Na jejím zlepšování můžete pracovat neustále, stačí jen pohybovou aktivitu spojit s vašimi každodenními činnostmi. Mnohdy i malé změny dovedou zázraky a výsledek se brzy dostaví. Zkuste třeba cestou z práce vystoupit o zastávku dřív a projít se, namísto výtahu či eskalátorů vyběhnout schody po svých nebo věnovat víc času domácím pracím. I když žehlení, luxování nebo vytírání zemí nepatří zrovna mezi vaše nejoblíbenější činnosti, kalorií při nich spálíte poměrně dost. Změňte proto na ně svůj pohled a vezměte je na milost!

Zdroj foto: Fitham.cz, Pixabay.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

DÍVKA DNE

Generální partner portálu:

    

Partneři portálu:

    

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist