Doporučujeme

V kinech od listopadu:

 

JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT


image_16010

6 důvodů, proč cvičit pravidelně

Chcete cvičit proto, abyste zhubli nebo zformovali svou postavu? Začněte cvičit pravidelně a podpořte své snažení. Nevíte, jestli cvičit denně nebo třeba obden? Připravte si cvičební plán a naplánujte si jednotlivé aktivity tak, aby tělo mělo čas i na regeneraci.

1) Každodenní cvičení

Pro mnohé je představa každodenního cvičení noční můrou. Ovšem nesmíte si představovat hodiny v posilovně, kde se ani na okamžik nezastavíte. Ideálním cvičením pro každý den je například 20 minut posilování, 20 minut kardio aktivity a 10 minut rozcvička a 10 minut závěrečné protažení. Každý den můžete cvičit například i ve fitness klubu, ale cvičební plán musí myslet i na odpočinek, případně každý den posilovat jinou část těla.

2) Proč pravidelnost

Pravidelnost je důležitá pro efektivnější výsledky. Lidské tělo je velmi chytré a dokáže si zvyknout na téměř jakoukoliv zátěž. V některých případech však nefunguje tak, jak by většina z nás chtěla. Nejhorší je nárazové cvičení, například jen jednou měsíčně, zato opravdu dlouho a fyzicky náročně. Raději si cvičení rozdělte do kratších lekcí a na více dnů. Uvidíte, že výsledky se velmi rychle dostaví.

3) Jak dlouho cvičit

Pokud budete cvičit denně, stačí vám klidně jen 30 až 40 minut cvičení. Pokud chcete sálové lekce navštěvovat třikrát týdně, dopřejte si vždy hodinu cvičení. Pro rozcvičku vám bude stačit zmíněných 10 minut, u kterých se i rozehřejete. Každé své cvičení ve fitness klubu můžete začínat cvičením v kardio zóně.

4) Domácí posilovna

Cvičit můžete i v domácí posilovně, v tomto případě však pro vás bude těžší najít motivaci a ke cvičení se přimět. Členství ve fitness klubu vás bude motivovat nejen pomocí a radami profesionálního trenéra, ale také příjemným prostředím, přátelským kolektivem a možností cvičit každý den jinak.

5) Cvičení, které vás baví

Velmi důležité je vybrat si takové cvičení, které vás bude opravdu bavit. Pokud milujete cyklistiku, ale po celý rok ji nemůžete dělat venku, vyberte si lekce spinningu, kde vás dynamická hudba povede ke stále lepším výkonům.

6) Efektivní a rychlejší hubnutí

Podpořte své snažení i wellness zónou, ve které můžete zregenerovat svaly, odpočinout si, zbavit se denních starostí a rozbít tak stereotyp, který občas trápí každého z nás. Nemusíte chodit jen z práce do práce a plnit si doma povinnosti. Nebojte se někdy udělat něco jen sami pro sebe a rozmazlovat se.

 

Zdroj foto: Zone4you.cz, Pixabay.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

DÍVKA DNE

Generální partner portálu:

    

Partneři portálu:

    

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist