Doporučujeme

V kinech od listopadu:

 

JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT


image_16010

4 věci, na které byste u svého auta neměli zapomínat

Přibývá lidí, kteří chtějí auto jen používat a nemají čas se o něj starat. Nicméně zejména mezi muži je i dost takových, co se o svého plechového miláčka starají podle svého nejlepšího svědomí. Do jaké skupiny byste se zařadili vy?

Ať už patříte do jakékoliv, každopádně byste měli myslet na pět následujících věcí. Doma je asi nezvládnete, nejspíš s nimi budete muset do servisu. Jednou za čas se tomu prostě nevyhnete.

1. Plnění klimatizace

Kvůli plnění klimatizace stačí zajet do servisu jednou za dva, tři, čtyři nebo šest let. Jde o individuální záležitost závislou na typu auta i na tom, jak často klimatizaci používáte. Nicméně každoročně byste si měli nechat klimatizaci vyčistit. Množí se v ní bakterie a někdy vám může vnášet do auta spíš zapáchající vzduch než čerstvý ochlazující vánek. V servise vám klimatizaci zkontrolují a zjistí, zda je třeba ji doplnit.

2. Geometrie auta

Zdá se vám, že se pneumatiky vašeho vozu sjíždí nerovnoměrně? Pak je na vině nejspíše špatná geometrie auta. Kola nejsou dobře seřízená, k jejich posunutí může dojít třeba tehdy, když nechtěně vymetete díru. Geometrii samozřejmě nijak nezkontrolujete sami doma, je třeba do servisu. Ideálně byste měli svého miláčka nechat projít touto kontrolou aspoň jednou ročně.

3. Čištění DPF

Nepanikařte, filtr pevných částic mají jen vozidla s dieselovým motorem, a ještě jenom ta vyrobená po roce 2000. U těch se ovšem jedná o poměrně drahou součástku, takže ji nenechte zanést, raději se vydejte do servisu, kde se postarají o profesionální čištění DPF. To, že jezdíte daleké trasy ve vyšší rychlosti, na pročištění opravdu nestačí.

4. Výměna naprasklého skla

Stane se to hned, i když jste opatrní. Kolikrát vlastně ani ne vaší vinou. Stačí jeden kamínek a čelní sklo napraskne. Nečekejte, až se rozsype celé, mohlo by ohrozit nejen vás, ale i okolní lidi na silnici, ať už v autech, nebo chodce. Problematická je tato situace obzvlášť v zimě, kdy do praskliny zatéká voda, která pak zmrzne. Nečekejte, až se vaše potíž ještě znásobí, a vyřešte ji raději hned. Výměna čelního skla sice nemusí být úplně nejlevnější záležitostí (u některých modelů jde o desítky tisíc), ale uvažte, že vy jako řidič budete první na ráně, když se sklo rozletí.

Nemáte chuť, čas či dostatek financí, abyste pravidelně navštěvovali autoservis a nechávali si tohle všechno kontrolovat? Pak riskujete. Ohrožujete zdraví sebe i dalších lidí a musíte počítat s tím, že vám váš automobil nebude dlouho sloužit. Jestli opravdu zastáváte takový postoj, zvažte, zda by pro vás nebyla řešením spíš půjčovna aut nebo operativní leasing, což je takový dlouhodobý pronájem, při němž se o auto nemusíte starat.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

DÍVKA DNE

Generální partner portálu:

    

Partneři portálu:

    

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist