Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_19468

Za alternativní módu se stydět nemusíte. Stává se z ní masová záležitost

Alternativní móda již dávno nepatří mezi okrajové záležitosti. Její popularita, respektive tendence se odlišit a dát volnost svému pravému já, dramaticky roste. Stačí se kolem sebe porozhlédnout. Styl oblékání, který se vymyká běžnému mainstreamu, se často inspiruje punkovou, gotickou nebo metalovou subkulturou. Ale výjimkou nejsou ani velmi specifické oblasti. Mezi nejznámější formy alternativní módy patří také cosplay a různé druhy doplňků, jako jsou chokery, mašle do vlasů a obojky.

Za alternativní módu se stydět nemusíte. Stává se z ní masová záležitost

Co je cosplay?

Cosplay neboli kostýmová hra je činnost spočívající v oblékání se do kostýmu postavy z filmu, komiksu nebo anime. Příznivci tohoto fenoménu se snaží co nejpřesněji zkopírovat vzhled svého oblíbence a často i jeho chování. Tento fenomén se stal velmi populárním zejména v Japonsku, ale v současné době se mu daří prakticky po celém celém světě. Mezi nejznámější cosplayery patří Yaya Han a Jessica Nigri.

Za alternativní módu se stydět nemusíte. Stává se z ní masová záležitost

Alternativním doplňkům vévodí chokery a mašle do vlasů

Nedílnou součástí současných trendů alternativní módy jsou doplňky v podobě tzv. chokerů, obojků a netradičních mašlí do vlasů. O co jde? Chokery jsou v podstatě náhrdelníky, které se obvykle nosí těsně u krku. Mohou být vyrobeny z různých materiálů, obvykle z kůže, kovu či korálků. Mašle do vlasů jsou elegantní a ženské doplňky typické pro gotický styl. A co se týče zmíněných obojků, s oblibou je nosí především příznivci subkultury BDSM.

Výraznou součástí alternativní módy jsou již po celé dekády také tetování a piercingy. Tyto ozdoby se nosí na těle a mohou být velmi výrazné. Mnoho příznivců alternativního způsobu oblékání si nechává vytvořit vlastní design tetování nebo si nechává vytvořit piercingy na netradičních místech.

Za alternativní módu se stydět nemusíte. Stává se z ní masová záležitost

Proč se alternativní módě nebránit?

Jedním z největších přínosů alternativní módy je možnost vyjádřit sebe sama. Tento styl oblékání dovoluje jedincům vystoupit z davu a být kreativní. Umožňuje lidem ukázat svou osobnost a styl, který je na míle daleko od všeho konvenčního. Alternativní kousky také často souvisí s hudebními subkulturami (např. punk a metal), a může být také spojen s určitými ideologiemi, jako jsou veganství nebo environmentalismus.

Alternativní móda není pro každého, ale pro ty, kteří se v ní najdou, může být velmi osvobozující. Pokud hledáte sami sebe, může být alternativní móda pro vás tou správnou cestou. Nebojte se vyzkoušet různé druhy doplňků, kostýmů a oblečení a najděte styl, který vám bude nejlépe vyhovovat. Nemusíte mít strach, že budete vypadat divně nebo že vás ostatní nebudou brát vážně. Jak jsme zmínili v úvodu, už dávno nejde o záležitost malé skupinky lidí, sortiment oblečení a doplňků se naopak rozšiřuje úměrně s přibývajícím počtem „alternativců“. Tak směle do toho!

Za alternativní módu se stydět nemusíte. Stává se z ní masová záležitost

Zdroj foto: Kinkypanda.cz, Pexels.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partner portálu:


 

    

Partneři portálu:


 

    

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist