Doporučujeme

V kinech od 30. září:

 

JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT


image_18426

Vybíráme padnoucí oblek. Je to větší věda, než by se mohlo zdát

Mnoho mužů se při výběru vhodného obleku dopouští fatálních chyb. Následně pak v obleku vypadají jako v pytli od brambor, nebo jim naopak někde odstává a působí malým dojmem. Vybrat správný oblek je kumšt – ale není to nemožné. Stačí se držet několika základních rad. Poradíme, jak na to.

Musí sedět v ramenou

Pokud tohle nebude splněno, na ostatním už skoro nezáleží. Pánské saka se šijí skutečně tak, aby dokonale padla, a proto musíte hledat a hledat, dokud neobjevíte perfektní kousek právě pro vás. Správnou šířku ramen poznáte pohmatem?—?ramenice nesmí být ani moc krátké, ani by neměly přesahovat přes ramena. Rukávy by také měly volně splývat a nikde se nekrabatit.

Límec nesmí odstávat

Pokud nemáte správné držení těla, může se stát, že vám bude za krkem odstávat límec. Je však klíčové zvolit takový oblek, kdy vám bude límec doléhat pevně ke krku bez mezery. Zkuste se případně narovnat, nebo vyzkoušejte jinou značku obleků. To samé sledujte také při výběru pánské bundy.

Košile musí vykukovat z rukávů

To je samozřejmě otázka nejen výběru saka, ale také správné košile. Platí však, že rukávy by měly přesahovat asi o centimetr, pokud máte ruce volně spuštěné. Jestliže jsou vám rukávy moc dlouhé, šikovná krejčová je zvládne hravě založit.

Správná délka nohavic

Většinou se obleky šijí spíše s delšími nohavicemi, aby sedly širšímu spektru mužů. Předpokládá se, že muži si je pak založí dle potřeby. Kalhoty ideální délky by měly dolehnout na botu a vytvořit jeden záhyb. Toto si pohlídejte zavčas, abyste v den události nezjistili, že kalhoty taháte po zemi.

Sehnat padnoucí oblek může být náročné, ale vyplatí se tomu věnovat úsilí. Nezapomeňte si část peněz vyhradit na dodatečné krejčovské úpravy. Pokud vám oblek skutečně padne, poznáte to na první pohled. Proto nespokojte s kompromisním řešením a investujte peníze do kvality a preciznosti.

Zdroj obrázků: LightField Studios / Shutterstock.com, Pixabay.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

PODCASTHOUSE

Generální partner portálu:

    

Partneři portálu:

    

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist