Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_19468

Tyto dovednosti by měl ovládat každý moderní gentleman

Všichni máme dovednosti, které s provázejí životem. Některé jsou užitečnější než jiné. Pro moderního gentlemana – podnikatele, obchodníka, vůdce a muže s ambicemi – jsou tyto dovednosti nezbytné. Co by tedy měl moderní umět ovládat? Jde o skilly technického, společenského i kulturního rázu. Pojďme se na ně podívat blíže.

Předneste uchvacující projev

Mluvení na veřejnosti je v naší zemi značně nepopulární činností. I když možná nepatříte mezi ty, kteří se ho bojí, neznamená to, že ho máte zvládnutý. Každý gentleman by měl umět zaujmout lidi okolo sebe, ať už na pódiu v kongresovém sále, nebo v zasedací místnosti. Měli byste být schopni přednášet svá slova přesvědčivě a jasně – abyste své posluchače pobavili a zároveň zaujali. Abyste se v přednesu projevů zdokonalili, je třeba cvičit, trénovat paměť a tvrdě pracovat. Ale stojí za to se v tom zdokonalit.

Tyto dovednosti by měl ovládat každý moderní gentleman

Buďte zábavným společníkem

Ve společnosti není nutné dobře mluvit a vypadat, ale umět také využít volný čas smysluplně. I vedení obyčejné konverzace je ve skutečnosti umění, stejně jako schopnost naslouchat druhým. K jakési povinné výbavě gentlemana patří také ovládání nejrůznějších kratochvílí, ať jde o bowling, šipky či další hobby sporty, které umějí mezi přáteli, obchodními partnery nebo kolegy z práce. Do stejné škatulky patří i společenské hry, z nichž dvě, šachy a poker by měl na jakési základní úrovni ovládat každý.Šachy přinášejí velkou řadu benefitů a měkkých dovedností, ale jsou také skvělý způsob jak se zabavit ve dvou. Poker je na tom podobně, rozvíjí kombinační myšlení, úsudek a “čtení myšlenek. Než se do hraní pustíte, měli byste se dohodnout na pokerové variantě, kterých jsou desítky, možná dokonce stovky. Ty se liší průběhem a velkou hrají také pokerové kombinace, které mohou přinést vítězství, proto je nutné se s nimi seznámit nebo si je alespoň osvěžit.

Proneste okouzlující přípitek

Přípitky jsou menším sourozencem proslovů, ale jsou mnohem, mnohem osobnější. Pronášíme je na svatbách, při odchodu do důchodu a promocích – a přípitky na těchto událostech mohou být snadno nejtrýznivější. Skutečný gentleman je při pronášení přípitku jako závan čerstvého vzduchu. Je osobní, okouzlující a srdečný, ale stručný.

Tyto dovednosti by měl ovládat každý moderní gentleman

Poskytněte základní první pomoc

Gentlemani nejsou jen o šarmu a stylu. Mají podstatu. To znamená, že v těžkých chvílích jsou první, kdo se zvedne a začne jednat. Umíte poskytnout základní první pomoc? Víte, jak si poradit v situaci, kdyby se někdo zranil, omdlel nebo dostal záchvat a v okolí by nebyl lékař? Ať už jde o zvládnutí dezinfekce a obvázání drobných řezných ran a popálenin, nebo o roli koordinátora v případě vážné nouze, opravdový gentleman má znalosti základní první pomoci.

Ovládněte umění omluvit se

Gentleman přizná, že se mýlil. Omluví se, když někomu ublížil – a udělá to správně. Omluvit se neznamená litovat toho, jak se někdo cítil. Je to lítost za to, jak vaše jednání druhému člověku ublížilo. Pravá omluva má zájem na nápravě vztahu – ne na tom, aby si zachoval tvář.

Opravy a péče o oděvy

Každý by měl mít v sobě švadlenu. Zatímco na větší úpravy, jako je například přešívání bund a kalhot, je třeba jít k profesionálovi, umět si sám vyměnit knoflíky nebo opravit drobné trhliny by měl umět každý. A kromě toho se prostě umět o své oblečení správně starat! Začněte oddělovat tmavé prádlo od světlého. Naučte se, co je třeba prát za studena a co je třeba čistit chemicky. Vyleštěte si boty. Pečujte o oblečení, do kterého jste investovali!

Vyznejte se v jídle a pití

Vědět, jak vybrat dobré víno, je základ, stejně jako ho umět ochutnat a vědět, s čím víno kombinovat. Základní znalosti odrůdách, párování a degustaci by měl mít každý gentleman. Měli byste také umět uvařit základní pokrmy – a umět připravit alespoň jedno pořádné” jídlo.

Tyto dovednosti by měl ovládat každý moderní gentleman

Sladění obleku

Co je to za gentlemana bez obleku? Važte si své vlastní prezentace. Nejde o marnivost. Jde o to, abyste vynaložili úsilí na svou image, aby vás ostatní brali vážně.

Dávejte správné dárky

Všichni máme v životě lidi, pro které je "těžké něco koupit". Jste ale dobrým dárcem? Někdy stačí věnovat pozornost lidem ve vašem životě – podívat se, co si obvykle kupují sami, jaké mají poznámky při nakupování, jaký mají styl. Nejlepší dárky jsou promyšlené dárky: něco, co promlouvá k osobě, pro kterou nakupujete.

Tyto dovednosti by měl ovládat každý moderní gentleman

Údržba auta

Doby, kdy muži trávili celé víkendy prací na autě, už jsou pryč. Ale i když se do kompletního servisu nepustíte sami, základní údržbu a opravu auta bychom měli zvládnout všichni. Jednak ušetříte peníze, když si dokážete v nouzi vyměnit kolo a vyhnete se odtahové službě, nebo když si dokážete sami vyměnit olej. Je také šlechetné, když dokážete vyskočit z vlastního auta a pomoci někomu u krajnice opravit problém.

 

Zdroj foto: Shutterstock.com, Pixabay.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partner portálu:

    

Partneři portálu:


 

        

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist