Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_19468

Rolls-Royce Droptail Amethyst: Vyjádření ušlechtilosti

Společnost Rolls-Royce Motor Cars má tu čest představit Rolls-Royce Amethyst Droptail – dechberoucí mistrovské karosářské dílo, které vyzdvihuje kulturní dědictví, rodinnou tradici a osobní zaujetí zákazníka.

Rolls-Royce Droptail poprvé v současné éře značky představuje moderní interpretaci karoserie typu roadster. Droptail svým intimním a útulným interiérem podporuje romantiku jízdy ve dvojici. Vozy Droptail vzniknou jen ve čtyřech exemplářích, které sdílejí společný styl karoserie, ale individuální a vysoce osobitá provedení vyprávějí jedinečný příběh majitele každého unikátního automobilu.

Droptail Amethyst je inspirován vzácným drahokamem ametystem – který odpovídá znamení zvěrokruhu syna zákazníka a je uznáván jako trvalý symbol ušlechtilosti, čirosti a odolnosti. Na objednávku zadavatele, jehož rodinný podnik se rozrostl z butiku s drahokamy na nadnárodní korporaci s různorodými zájmy, vzdává Droptail Amethyst hold rodinnému dědictví.

KVĚTINA Z POUŠTĚ

Droptail Amethyst ztělesňuje tiché umění s decentním zdobením – a tím odráží mimořádný umělecký cit zadavatele.

Barva karoserie zachycuje odstín divoce rostoucí dekorativní květiny známé jako pestrovka kulovitá (gomphrena globosa), která kvete v poušti poblíž jednoho ze sídel klienta. Jedná se o dvoubarevnou kombinaci – stříbrný podtón, pojmenovaný Globe Amaranth po anglickém názvu rostliny, se snoubí s tmavě fialovou barvou ametystu – a tím odráží několik fází květu. Spodní části vozu jsou vyrobeny z jemně tónovaného karbonu, který za většiny světelných podmínek působí jako barva karoserie. Bližší pohled odhaluje složitý šípový vzor, sladěný podél dvou os. Sluneční světlo odhaluje další elegantní prvek – náznak fialové barvy na vnitřní straně 22palcových kol.

HLOUBKA DETAILŮ

Unikátní maska chladiče tvaru Pantheonu odráží další vášeň zákazníka a jeho rodiny: vrcholné hodinářské umění haute horlogerie. Jemně prohnuté lamely masky modelu Droptail Amethyst jsou ručně zčásti kartáčované, zčásti leštěné, s přesnou linií ohraničující jednotlivé povrchové úpravy – což celkem zabralo více než 50 hodin týmové práce.

Ametystové kabošony (kameny s jednou stranou plochou a druhou vypouklou), které krásně zdobí podstavec sošky Spirit of Ecstasy a prvky v interiéru, vzdávají hold klientově původnímu podnikání v oblasti drahých kamenů. Každý drahokam byl podrobně prověřen odborníky z firmy klienta, než jím byl osobně schválen.

FASCINACE MATERIÁLY

Interiér vozu Rolls-Royce Droptail Amethyst slouží jako výjimečný základ pro vysoce zakázkové řemeslné zpracování. Droptail Amethyst má nejrozsáhlejší dřevěnou plochu v historii značky: dřevo sahá od palubní desky a dveří vozu k panelu, který zezadu obepíná řidiče a spolujezdce, přes středovou loketní opěrku až na zadní palubu.

Výběr materiálu začal vzorkem exotického žíhaného dřeva ebenového typu s otevřenými póry, který poskytl zákazník. Toto dřevo je charakteristické složitou strukturou a dlouhými barevnými pruhy. Kontrastní odstín kůže, nazvaný Sand Dunes, byl speciálně vyvinut specialisty Rolls-Royce tak, aby odpovídal karamelovým pramenům na vzorku dřeva. Následně specialisté na uměleckého zpracování dřeva strávili více než šest měsíců výběrem dýhy se vzorkem přesně odpovídajícím barvě kůže, a než byl objeven vhodný kus, prověřili více než 100 vzorků.

Zadní část dřevěné výplně, která se nachází mezi cestujícími, plní aerodynamickou funkci tím, že vytváří přítlak pro zlepšení stability ve vyšších rychlostech. Při aplikaci dřeva na zadní palubu modelu Droptail Amethyst specialisté značky experimentovali nejen s tvarem panelu, ale také s různými texturami dřeva a přesným úhlem dýhy. 

Pro Droptail Amethyst byl vyvinut zcela nový proces dýhování: každá deska je umístěna obráceně, aby se odhalila struktura surového dřeva. Kombinují se dvě techniky: osové symetrie v úhlu 55 stupňů, při které se dřevěné desky navzájem zrcadlí, a navazujících pruhů, kdy jsou dřevěné desky uspořádány vedle sebe tak, aby se vytvořil přirozeně působící vzor s iluzí jednoho kusu dřeva.  

Aby bylo zajištěno, že Droptail Amethyst si bude možné užít v různých klimatických podmínkách, byly dřevěné díly interiéru testovány tak, aby splňovaly stejně přísné normy odolnosti jako vnější části. Přes 150 vzorků prošlo více než 8 000 hodinami intenzivních zkoušek, včetně simulace slunečního záření, hodnocení světlostálosti a prověrek odolnosti při teplotách od +80 °C do -30 °C.

ZAKÁZKOVÁ VÝROBA NA DRUHOU

Odnímatelná pevná střecha byla navržena tak, aby vozu Rolls-Royce Droptail propůjčila dva odlišné charaktery: bez hard topu je Droptail svižným roadsterem zprostředkujícím kontakt s okolím, zatímco s instalovanou střechou je to impozantní a dramaticky vyhlížející kupé. Střecha je vybavena elektrochromatickým sklem, které může okamžitě změnit barvu a průhlednost. 

V souladu s požadavkem zákazníka vyvinuli specialisté značky sklo s jedinečným chameleonovým efektem, díky němuž dokáže změnit svůj odstín tak, aby odpovídal barevnému provedení automobilu. Po deaktivaci je sklo zcela neprůhledné a má jemný fialový tón, který ladí s barvou karoserie. Po aktivaci se sklo stane průsvitným a barvou odpovídá kůži Sand Dunes použité v interiéru. Než byla nalezena dokonalá shoda, tvůrci vyzkoušeli více než 60 variant zabarvení skla.

JEDINEČNÉ HODINKY

Palubní desku zdobí unikátní hodinky od firmy Vacheron Constantin, které si zákazník objednal. Hodinky Les Cabinotiers Armillary Tourbillon mají komplikovaný mechanický strojek s ručním nátahem a jsou bezpečně uloženy ve speciálně navrženém pouzdře. Přístrojové číselníky kombinují prvky v barvě ametystu s částečně kartáčovaným a leštěným povrchem ručiček hodinek, což odráží designové zpracování modelu Droptail Amethyst. Hodinky jsou připevněny na desce z bílého zlata s ručně vyráběným gilošovaným vzorem zářícího slunce.

ZAKÁZKOVÉ ODDĚLENÍ COACHBUILD ZNAČKY ROLLS-ROYCE

Program Coachbuild je vyjádřením stylu haute couture britské automobilky a představuje absolutní vrchol produkce značky Rolls-Royce. Divize Coachbuild, vytvořená pro vizionáře, kteří se chtějí vydat za hranice nabídky současných modelů Rolls-Royce, umožňuje klientům vytvářet silné a nápadné vyjádření osobního vkusu.

V těsné spolupráci s předními odborníky a uměleckými tvůrci nabízí Rolls-Royce Coachbuild náročným zákazníkům téměř neomezené možnosti kreativního experimentování.

Zdroj foto a video: Rolls-Royce

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partner portálu:

    

Partneři portálu:


 

        

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz  www.onlyfashion.cz   www.prazskeprikopy.cz  www.bydletestylove.cz 

www.HMGmagazine.cz  

TOPlist