Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_19468

Proč chtít odhlučněné auto?

Jedním z nejčastěji podceňovaných parametrů osobních vozů je hlučnost v jejich interiéru. Při koupi vozu na ni většina lidí příliš nehledí. Velmi často však po nějaké době zjistí, že právě úrovni hluku v kabině měli věnovat mnohem větší pozornost. Nejde přitom jen o pohodlí, hluk je ve skutečnosti vážným zdravotním rizikem, byť často nenápadným. Dobrou zprávou je, že ani v případě, kdy nám hluk v kabině skutečně vadí, není nic ztraceno. Řešením je odhlučnění.

Kde se bere v autě hluk?

Pohybující se auto vytváří hluk hned několika způsoby. Tím prvním je samozřejmě chod motoru (pokud jste již přešli na elektromobil, tento konkrétní problém se vás logicky netýká), ke kterému se přidává hluk vznikající při pohybu pneumatik po vozovce a také hluk způsobený vzduchemjež obtéká karoserii.

Hluk následně proniká do interiéru a nepřekvapivě se tak děje v míře, která je tím větší, čím je vyšší rychlost vozu. Odhlučnění interiéru dokáže míru hluku významně snížit, a existuje celá řada důvodů, proč si jej dopřát. Toto jsou ty nejvýznamnější z nich:

· Negativní působení na psychickou pohodu

· Riziko poškození sluchu

· Zvýšené riziko dalších zdravotních problémů

Proč chtít odhlučněné auto?

Hluk a naše psychika

Hluk, ať již je jeho zdrojem cokoliv, nám dokáže řádně „pocuchat“ nervy. Nejedná se přitom pouze o žádnou nadsázku nebo nemístné přehánění, úroveň hluku prostě naši nervovou soustavu ovlivňuje a čím je hluk intenzivnější, tím je toto působení negativnější. Výsledkem je poté stres, který je jak známo, zase podpůrným faktorem při vzniku nejrůznějších onemocnění.

Negativně ovlivňuje hluk také naši náladu, únavu nebo schopnost soustředění. To je při řízení auta o to důležitější, že se jedná o důležité prvky bezpečné jízdy. Přílišný hluk za volantem je tak rizikem pro naši bezpečnost, stejně jako pro náš dlouhodobý zdravotní stav.

Hluk jako riziko pro sluch

Asi není příliš překvapivé, že hlasité zvuky mohou být pro náš sluch nebezpečné. Nejde přitom jen o okamžité působení některého extrémně intenzivního zvuku. Stejně tak může nebezpečí představovat dlouhodobé působení jen lehce nadprůměrně hlasitých zvuků, třeba těch, které slyšíme v interiéru svého auta. Tyto zvuky navíc nejsou nikterak příjemné, a proto máme často tendenci přehlušit je rádiem či hudbou, čímž vše ještě zhoršíme.

Je to právě odhlučnění auta, které nám umožní se těmto intenzivním zvukům vyhnout. Díky němu je možné užívat si při jízdě buď klidu a ticha, anebo si pustit hudbu, avšak bez nutnosti vytáčet hlasitost do nepříjemných a nebezpečných úrovní.

Není náhodou, že se v posledních letech zvyšuje výskyt sluchových problémů u mladých lidí, a dokonce i dětí. Důvodem je právě stále více a více „hlasitější“ svět. I to, že odhlučněné auto pomáhá nejen řidiči ale všem cestujícím, přátelům i blízkým, je důvod, proč o odhlučnění uvažovat.

Další zdravotní problémy způsobené hlukem

Lidské tělo je složitý komplexní celek a současný medicínský výzkum objevuje stále nové spojitosti. I proto dnes víme, že zvýšená hladinu hluku není rizikem jen pro vlastní sluchové ústrojí nebo naši náladu a míru stresu. Hluk má i další, mnohdy nečekané, dopady.

Vědci a lékaři pracují s pojmem „hlukový smog“, tedy kakofonie všech zvuků, které se na nás linou ze všech stran. V autě slyšíme nejen zvuky svého vlastního vozu, ale také vozů ostatních a ve městech i nikdy nekončící hluk. Je-li naše tělo vystaveno nadměrnému a dlouhodobému hluku, zvyšuje se u daného člověka pravděpodobnost vzniku a rozvoje kardiovaskulárních chorob a obtíží.

Dalším negativním faktorem, který s hlučností v interiéru vozu velmi úzce souvisí, jsou vibrace kovových částí karoserie při jízdě. Ty zase vedou k tomu, že řidič občas pociťuje při delší jízdě mravenčení v prstech končetin nebo dokonce křeče. Odhlučnění vozu odstraní i tyto nepříjemné vibrace a opět tak významně zvýší komfort a pohodlí všech cestujících.

Proč chtít odhlučněné auto?

Odhlučnění u 2din

Odhlučnění vozu odstraní i ty nejmenší vibrace a tak významně zvýší komfort a pohodlí všech cestujících. Naši profesionální technici v dílně 2din.cz přesně vědí, jak a kam aplikovat protihlukové materiály tak, aby měly co možná největší efekt.

 

 

Zdroj foto: 2din.cz

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

PODCASTHOUSE

AKCE

Generální partner portálu:

    

Partneři portálu:


 

        

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz  www.onlyfashion.cz   www.prazskeprikopy.cz  www.bydletestylove.cz 

www.HMGmagazine.cz  

TOPlist