Doporučujeme

V kinech

od 25. listopadu :

KLAN GUCCI

Film je inspirován šokujícím skutečným příběhem impéria italského módního domu.

image_18778

Předporodní kurz: Manuál pro muže

Když se muž stává tátou, je to velmi zvláštní období plné změn. Provázejí je především partnerčiny výkyvy těhotenských nálad, proměna jejího fyzického vzhledu i celkového životního stylu. Žena má devět měsíců na to, aby se s novým stavem vyrovnala a připravila se na něj. A také spoustu rad od kamarádek, rodiny a lékařů. Jenže na rozdíl od žen, které mají k dispozici tisíce kurzů a lekcí, porodních asistentek a dul, se na nás chlapy nemyslí.

Proto vznikl projekt www.kurzotcovstvi.cz. Jde o jeden z mála předporodních kurzů otcovství v Česku a na Slovensku, který je vedený mužem pro muže. Je ale výrazně jiný než ostatní. V Kurzu otcovství totiž najdete manuál, který vás provede těhotenstvím partnerky, porodem, šestinedělím a prakticky vám dodá triky na bezpečnou manipulaci s miminkem. Dále dostanete užitečné tipy na laskavou péči o vaši partnerku.

A jak to celé vzniklo? „Můj muž mi asi tak půl roku po narození našeho prvního dítěte řekl, že kdyby na to těhotenství, porod, šestinedělí, a hlavně péči o miminko dostal předem nějaký manuál, byl by za to vděčný. Nemusel by všechno hledat po nocích sám. Mně to připadalo jako fantastický nápad, který by mohl pomoci i ostatním budoucím tatínkům. A ozvalo se dost tatínků v očekávání, kteří také nutně potřebovali vědět, co je čeká. No a pak začala usilovná práce sbírání informací a dat.“ říká Tereza Šefrnová, která je spolu se svým manželem Janem Hájkem spoluautorkou Kurzu otcovství.

Kurz otcovství je pragmatický souhrn nezbytných informací v jasně rozčleněném a srozumitelném přehledu, který trvá 5 hodin v jednom kuse. „Praxí s tatínky v očekávání jsme zjistili, že je to pro ně ideální délka kurzu. Během jednoho odpoledne získají přehled o tom, co je čeká a manuál, jak to celé spokojeně zvládnout. Nejhezčí je, když nám šťastní rodiče pošlou fotku s prckem a poděkováním.“ říká zkušený lektor a tatínek dvou dětí Jan Hájek.

Od roku 2018, kdy projekt vznikl, pomohl Kurz otcovství už více než tisícovce mužů zorientovat se v téhle zásadní životně změně. A především si ji užít. Protože být skutečným partnerem své těhotné lásce a bezvadným tátou může být skvělé. Statisticky vzato existovalo a stále existuje mnoho mužů, kteří to zvládli i bez předporodního kurzu. I vy to můžete dokázat. Stačí, když si zvládnete přesvědčivě zodpovědět následující otázky: Na kterou těhotenskou prohlídku je dobré doprovodit vaši partnerku? Jaké možnosti vás čekají v porodnici v období covidu? Jak ulevíte partnerce od bolesti? Jak poznáte, že partnerka rodí? Co vás čeká v šestinedělí? Jak dát první pomoc miminku?

A to jsme teprve u nejběžnějších otázek. Kurz přeci jen trvá 5 hodin. V nich získáte ty nejdůležitější informace. Vy sami se pak rozhodnete, jestli je využijete a jak. „Mě nejvíce těší zpětná vazba od novopečených tátů. Jsou rádi za otevřenost, a především informace zaměřené na muže. To se s jinými předporodními kurzy nedá vůbec srovnávat.“ říká Jan Hájek z Kurzu otcovství. Připraveným zkrátka štěstí přeje.

Stále váháte, zda je Kurz otcovství vhodný právě pro vás? Zkuste si představit situaci, kdy jedete autem po D1. Očekáváte, že cestou může nastat nějaká ztížená dopravní situace. Co uděláte? Pustíte si dopravní zpravodajství. Jistě. Protože potřebujete aktuální informace a podle nich se rozhodnete, jak pojedete vy. A takhle jednoduché to je.

Důležité je získat patřičné informace včas. Tedy v tomto případě dříve, než jsou opravdu zapotřebí. „Hlásí se nám často muži, jejichž partnerka je v devátém měsíci těhotenství. Jednou jsem měl dokonce velmi narychlo objednaný online kurz s budoucím tatínkem, jehož partnerka porodila hned den poté. To je opravdu na poslední chvíli.“ Ideálním časem, kdy se přihlásit do kurzu, je kolem 3. měsíce těhotenství partnerky. „Hlásí se nám ale poměrně často i 18letí kluci, kteří ještě ani nemají vážný vztah. Prostě chtějí být připravení. Mladá generace je v tomto ohledu o dost napřed.“


Více informací naleznete na kurzotcovstvi.cz.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

AKCE

FOTOREPORTY

Generální partner portálu:

    

Partneři portálu:

    

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist