Doporučujeme

V kinech

od 25. listopadu :

KLAN GUCCI

Film je inspirován šokujícím skutečným příběhem impéria italského módního domu.

image_18778

Praktický průvodce pro výběr kvalitní optiky

Chcete si udělat radost a pořídit si novou optiku? Dovolte nám, abychom vám nabídli malého průvodce, který vám pomůže s výběrem, a poradí vám, jaké značky jsou zárukou kvality. Co musí splňovat kvalitní noční vidění, dálkoměr, termovize a dalekohled?

Kdo všechno kvalitní optiku využije

Když už je řeč o optice, samozřejmě nesmíme zapomenout na profese a koníčky, při kterých hraje kvalitní optika nenahraditelnou roli. Řeč je tedy o myslivcích, milovnících přírody, kteří se rádi kochají výhledy do okolí, ale samozřejmě ji ocení i zaměstnanci bezpečnostních složek v terénu.

Je libo noční vidění a termovizi?

Pokud sháníte noční vidění a termovizi, jasnou volnou je ATN optika. Ta je totiž zárukou precizních zařízení, které při výrobě podléhají nejmodernějším technologickým postupům. Přestože na trhu je ATN pouze dvacet let, i za tak krátkou dobu své existence si vybudovali skvělou reputaci. Zákazníkům poskytují pouze prvotřídní zařízení, která uspokojí i ty nejnáročnější zákazníky. Při výběru nočního vidění preferujte, aby bylo odolné při zpětném rázu, disponovalo funkcí nahrávání videa a mělo zabudovanou balistickou kalkulačku.

Návrat téměř vyhynulého druhu zpátky do přírody

Naproti tomu Tetrao optika, která rovněž vyrábí kvalitní produkty, nabízí i něco navíc. Koupí jejich produktů totiž napomůžete tomu, aby byl téměř vyhynulý druh tetřeva hlušce, navrácen zpátky tam, kam patří, tedy do svého přirozeného prostředí, kterým je volná příroda. Není-li vám tedy lhostejné, co se děje kolem vás, nákupem Tetrao optiky uděláte i něco pro přírodu. A nesmíme zapomenout ani na zmínku o původu názvu společnosti. Tetřev se latinsky řekne tetrao, odtud byl tedy i odvozen název společnosti, která se mu snaží pomoci.

Jak vybrat vhodný dálkoměr

Při pořizování nového dálkoměru se zaměřte hlavně na to, aby nabízel kvalitní optiku, která disponuje antireflexními vrstvami. Ty slouží k tomu, aby byl sledovaný objekt přesně zaměřen a zobrazení bylo co nejkvalitnější a nejčistší.

Kdy využijete termovizi

Kdy sáhnout po termovizi? Její přítomnost ve vašem batohu oceníte v případech, kdy nemáte dostatek zbytkového světla a noční vidění vám nevyhovuje. Termovize totiž sbírají infračervené záření a mají větší dosah než noční vidění. Až si tedy příště budete chystat batoh na pobyt v přírodě, přibalte si do něj také termovizi.

Podle jakých kritérií vybrat dalekohled

Položkou, jejíž výběr byste rozhodně neměli podcenit, je dalekohled. Rozjasňuje a přibližuje obraz, takže i z předmětu či zvířete, které je od vás daleko, máte díky dalekohledu pocit, že se nachází přímo před vámi na dosah ruky. Při výběru dalekohledu s zaměřte na:

 

  • zvětšení,

  • reálný zorný úhel,

  • průměr objektivů,

  • výstupní pupily,

  • světelnost.

 

Zvětšení je označeno číslem. To, jak funguje, uvedeme na jednoduchém příkladu. Objekt, který je od vás vzdálený půl kilometru, uvidíte s dalekohledem, který má zvětšení 5, jako kdyby od vás byl vzdálený pouhých 100 metrů. Reálný zorný úhel je skutečný zorný úhel měřený z optického středu objektivu. Průměr objektivů udává, jaký je výsledný obraz. Čím větší průměr objektivu, tím kvalitnější obraz.

Výstupní pupily souvisí s našima očima. Jiný průměr totiž mají oční zornice za denního světla a jiné za tmy. Proto i dalekohledy na denní a noční vidění, nabízí jiné pupily. A v neposlední řadě je u dalekohledů důležitá také světelnost. Obraz je tím kvalitnější a jasnější, čím je relativní světelnost vyšší.

Pokud se ve všech technických parametrech nevyznáte, ale i přesto si chcete pořídit kvalitní optiku, nechte si poradit od kvalitně proškoleného personálu v prodejnách specializovaných na prodej optiky.

 

 

Zdroj obrázku 1: OlegKovalevichh / Shutterstock.com

Zdroj obrázku 2: Raimundo79 / Shutterstock.com

Zdroj obrázku 3: HTWE / Shutterstock.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

AKCE

FOTOREPORTY

Generální partner portálu:

    

Partneři portálu:

    

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist