Doporučujeme

V kinech od 30. září:

 

JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT


image_18426

Pojištění občanské odpovědnosti není jen pro nemotory. Hodí se opravdu každému

Kdo si nesjedná výhodnou pojistku, raději by neměl ani vylézat z postele. Nebo: svět je plný nástrah a nebezpečí číhá na každém rohu… Podobné hlášky jste už pravděpodobně někde zaregistrovali, ale možná jste jim nevěnovali pozornost. Za prvé – nějaké to majetkové pojištění již přece máte. A za druhé – pojišťovny rády straší, protože chtějí uzavřít více pojistných smluv. Ale jak je to s pojištěním občanské odpovědnosti? Je užitečnější, než si možná myslíte!

Škoda, kterou můžete způsobit ostatním, není omezena

Ano, a právě to je vážný důvod, proč si sjednat pojištění občanské odpovědnosti. Zatímco škoda na vašem vlastním majetku je limitována jeho hodnotou, u majetku a zdraví cizích osob tomu tak není. Jestlipak vás někdy napadlo, kolik by vás stálo, kdyby plameny z vašeho domu „přeskočily“ i k sousedům a postupně zachvátily několik dalších obydlí?

Vyhrocených situací, ze kterých mrazí, je přitom daleko více než „jen“ požár. Většinou vznikají souhrou nešťastných okolností nebo kvůli chvilkové nepozornosti. Typickým příkladem je autonehoda, při níž může dojít ke škodám za desítky milionů korunu jako nic. Z tohoto důvodu jsou provozovatelé motorových vozidel ze zákona povinni sjednat pojištění odpovědnosti z provozu vozidla.

Ale co když nehodu způsobí chodec – nebo třeba jeho pes? Žádný zákon pojištění občanské odpovědnosti nenařizuje a škodu, byť se může vyšplhat velmi vysoko, vždy platí dotyčný z vlastní kapsy. Tedy s výjimkou pojištěných osob, ty mohou počítat s pojistným plněním od pojišťovny.

Pojištění občanské odpovědnosti není jen pro nemotory

Pojistné je „za babku“, není o čem přemýšlet

Mohli bychom vyjmenovat spoustu dalších situací, do kterých se můžete dostat dnes a denně. Nehody se totiž dějí i při běžných činnostech, a to bez ohledu na to, jak je člověk šikovný. Pojištění odpovědnosti přitom není drahé, naopak patří mezi nejdostupnější pojistné produkty. Stojí vám drobná úspora za ohromný risk, nebo raději přenesete odpovědnost na silného partnera v podobě pojišťovny? Velmi solidní parametry najdete například u ERGO pojišťovny.

 

 

Zdroj foto: Ergo.cz

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

PODCASTHOUSE

Generální partner portálu:

    

Partneři portálu:

    

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist