Doporučujeme

V kinech

od 25. listopadu :

KLAN GUCCI

Film je inspirován šokujícím skutečným příběhem impéria italského módního domu.

image_18778

Od prvních sdílených prostor ke coworkingu s mentorem

Petra Hubačová zakládala a později nesla funkci Chief Babysittera společnosti TechSquare. V současnosti pečuje o českou pobočku polského Business Linku, nováčka na českém coworkingovém trhu, který v Praze nastoluje novou epochu coworkingu.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Vaše jméno je v poslední době spojováno s novými coworkingovými prostory polské společnost Business Link v pražských Holešovicích. Jak k této spolupráci došlo?

V Business Link/Skanska hledali člověka vhodného na rozjezd coworkingu v nové budově Visionary. Přes společnou známou jsem byla vzhledem ke svým zkušenostem oslovena. Měla jsem v té době trochu jiné plány, co se mého pracovního uplatnění týče, ale řekla jsem si, že za nezávazné kafe nic nedám, protože se ráda dozvím více o tom, jaké ma Skanska plány, a proč se vrhla do coworkingu. Ze schůzky s Jaroslawem Batorem (Skanska) jsem pak odcházela s tím, že by to vlastně byla hodně zajímavá příležitost, která by mě bavila. A hned druhý den jsme se dohodli na spolupráci.

A proč zrovna Business Link? Společností nabízejících coworking je přeci více.

Zaujalo mě, že Business Link nastoluje úplně novou epochu coworkingu, tzv. coworking 2.0. A líbilo se mi, že budu moct být u toho, když budeme klientům v ČR tento zcela nový formát představovat. Coworing 2.0 v našem pojetí nabízí nejen designové kancelářské prostory, ale také bohatý dobrovodný program služeb, a širokou nabídku vzdělávacích a inspirativních akcí. Naši klienti pronájmem získají nejen optimální podmínky pro samostatnou práci, ale třeba i novou inspiraci. Sdílené prostory totiž podporují vztahovou synergii, kreativitu a vytváří funkční spřátelenou komunitu profesionálů.

Jak jsme uvedli na začátku, Business Link není vaše první zkušenost s coworkingem. Stála jste i u vzniku TechSquare, který byl jedním z prvních sdílených prostor v ČR. Jak jste se vlastně ke coworkingu dostala?

Nápad založit TechSquare vyplynul z debat, které jsem vedla s Nikolou Rafajem a s Ondřejem Bartošem (Credo Ventures), s kterými jsem pracovala v rámci TUESDAY Business Network, kde jsme vytvářeli platformu pro (nejen) začínající podnikatele pro získávání kontaktů, zkušeností a pomáhali jsme jim v růstu. Ondřej se vrátil ze Sillicon Valey a nadšeně vyprávěl o startupových inkubátorech. Vnímali jsme to jako logický krok navazující právě na naše předchozí aktivity a rozhodli se něco podobného vyzkoušet i tady v Praze. Vznikl tak coworking se zaměřením na startupy a freelencery, s podporou jejich růstu.

Zpátky k Business Link – jak se mu na českém trhu zatím daří? Máte ještě nějaká volná místa pro případné zájemce? A jaký typ klientů tyto prostory využívá?

Oficiálně jsme otevřeli teprve v polovině října. Prostor se postupně plní, ale volná místa vzhledem k naší velikosti (4 500 m2 a 650 pracovních míst) stále ještě máme. Ze 40 % nás využívají korporace, z dalších 40 % malé a střední firmy a zbytek jsou freelenceři. V současné době máme rozjednáno několik dalších firem, které by se mohly nastěhovat začátkem roku. Primárně se jedná o větší týmy.

A na co konkrétně se mohou potenciální nájemci těšit?

Business Link se nachází v posledních třech patrech budovy Visionary, která patří mezi nejinovativnější stavby České republiky. Výhodou je skvělá dostupnost – vlaky, metro i tramvaje jsou pouhou minutu chůze a pod budovou Visionary se dá pohodlně zaparkovat. Kanceláře nabízí pohodlný a flexibilní prostor, přičemž jsou nájemcům k dispozici konferenční místnosti i soukromé kanceláře. Samozřejmostí jsou plně vybavené kuchyňky a rychlé internetové připojení. Členové získávají přístup do všech ostatních poboček Business Link – V Polsku jich je nyní 16 a další pobočky se budou otevírat také v Rumunsku a Maďarsku. Pro naše členy připravujeme také sérii vzdělávacích, inspirativních akcí nebo workshopů a přístup k mentorům. V rámci budovy mohou nájemnící využít polikliniku, prádelnu, parkoviště pro kola i venkovní multifunkční hřiště. To vše je dostupné v jakoukoliv denní i noční dobu 7 dní v týdnu. Cena za jeden měsíc užívání začíná na částce 6 500 Kč bez DPH včetně základních služeb (jako je např. úklid, služby recepce atd.).

Blíží se konec roku, který pro vás byl evidentně velmi náročný. Chystáte si nějaké novoroční předsevzetí? A jaké máte plány pro nový rok?

Osobní novoroční předsevzetí si nedávám, protože nejsem příliš dobrá v jejich dodržování ?. A vlastně ani nemám ráda taková ta společensky daná očekávání. Takže Štědrý den jsem vloni oslavila na surfu a na Silvestra jsem si připila kokosem. Předsevzetí nebo plán něco změnit beru jako něco, co si dávám na základě životních zkušeností, ze kterých se v ideálním případě poučím a ne na začátku roku, protože se to očekává. Co se plánů po náročném roce týče, ráda bych si jela odpočinout do tepla, a ideálně to spojit právě se surfováním, protože je to pro mě skvělý způsob, jak si vyčistit hlavu.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

AKCE

FOTOREPORTY

Generální partner portálu:

    

Partneři portálu:

    

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist