Doporučujeme

V kinech

od 25. listopadu :

KLAN GUCCI

Film je inspirován šokujícím skutečným příběhem impéria italského módního domu.

image_18778

Magnetické kuličky, základ oblíbené stavebnice. Znáte ji?

Psal se rok 2007, když tehdy 25letý Chris Reda z Pensylvánie objevil magnetické kuličky. Využíval je k přicvaknutí kovových propisek ke košili. Předtím je totiž často ztrácel. Časem z nich sestavil magnetický hlavolam. A oblíbená stavebnice NeoCube byla na světě. Z čeho je sestavená a jak ji složit? Podívejte se

Magnetická stavebnice NeoCube obsahuje jen magnetické kuličky o průměru 5 mm. Je jich v ní celkem 216. Když si stavebnici pořídíte, přijde vám složená do pěkné kostky. Až si s ní začnete hrát, zřejmě se vám kostka v rukou deformuje. Je docela fuška ji zase složit zpátky.

Výhody magnetické stavebnice i pár nevýhod

Jaké má skládání magnetických kuliček stavebnice NeoCube výhody? Procvičuje prsty, rozšiřuje kreativitu. Při jejím sestavování si také uvolňujete mysl od každodenních starostí, protože na skládání je třeba se soustředit. A co ty nevýhody? Magnetické kuličky nepatří do rukou malých dětí, hrozí riziko spolknutí nebo skřípnutí prstů.

Jak skládat magnetické kuličky

Je lepší začít od nejjednodušších tvarů. Vezměte do rukou dvě magnetické kuličky, spojte je. Pak přidávejte další a další kuličky, až jich bude 12. Vytvořte z nich řetízek. Následně zkuste polovinu řetízku ohnout o 180° a spojte poloviny k sobě, aby vznikl řetízek o dvou řadách kuliček.

Spojte k sobě takových řetízků 6. Co z toho vznikne? Čtverec 6 × 6 magnetických kuliček. Další návody, jak magnetické kuličky skládat, najdete na blogu Magnetik.cz.

Tip: Pokud u sebe kuličky nechtějí držet nebo se od sebe dokonce odpuzují, znamená to, že k sobě nejsou úplně správně natočené. Zkuste je pootočit, pak už by to mělo jít.

Složte z magnetických kuliček kostku

Vytvořte si takových čtverců 6. Potom je zkuste opatrně naskládat na sebe. Když se vám to podaří, co z nich vznikne? Ano! Povedlo se vám zpět složit magnetickou kostku o stranách 6 × 6 × 6 magnetických kuliček.

Co dalšího se dá z magnetických kuliček složit?

Magnetické kuličky můžete složit do mnoha tvarů, jako jsou dvojrozměrné čtverce, obdélníky, kruhy, ornamenty, náramky na ruku. Kuličky NeoCube se dají i vrstvit na sebe a sestavovat tak do trojrozměrných objektů. Složíte z nich kvádry, krychle, ale i koule, trojúhelníky, podoby diamantu, zvířátek, autíček, všelijakých objektů. Máte možnost sestavit takřka neomezený počet tvarů.

Magnetické kuličky NeoCube original i barevné a pozlacené

Původní kuličkové magnety byly kovově lesklé, dnes známé pod označením NeoCube original. Pořídit si však můžete i magnetické kuličky barevné, zelené, červené, modré, oranžové magnetické kuličky a v mnoha dalších barvách.

Chcete něco luxusnějšího? K mání jsou na e-shopu Unimagnet.cz i pozlacené magnetické kuličky, postříbřené nebo dokonce světélkující ve tmě.

Příjemné skládání!

Zdroj foto: Unimagnet.cz

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

AKCE

FOTOREPORTY

Generální partner portálu:

    

Partneři portálu:

    

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist