Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_19468

Kolik je sexuálních pracovnic v ČR?

Agentura Rozkoš bez rizika v roce 2021 provedla průzkum, který se zabýval otázkou: „Kolik žen pracuje jako sexuální pracovnice?“

Zjištění bylo takové, že se tímto způsobem živí asi 15 000 žen, z toho až 80 % je registrováno jako OSVČ.

Není asi ani překvapením, že potom nejvyšší počet sexuálních pracovnic se vyskytuje v Praze. Sex byznys v Praze kvete, ale daleko za ní nezůstává ani Moravskoslezský a Jihomoravský kraj. Můžeme s jistotou říci, že v každém kraji a větším krajském městě najdeme nějakou holku na sex nebo někoho kdo pracuje jako sexuální pracovnice.

Kolik je sexuálních pracovnic v ČR?

Rozkoš bez rizika se této problematice věnuje již dlouhodobě a vedle zjišťování počtu žen pracujících v sex byznyse, se zajímá i o důvody, které ženy vedou k této práci a jaká je jejich sociální situace, pokud se pro toto zaměstnání rozhodnou.

Pokud se žena pro práci v sex byznyse rozhodne, setkává se s vysokou mírou sociálního vyloučení, diskriminace, ale i vykořisťování, zneužívání a násilí nejen ze strany zákazníků, ale i ředitelů sexuálních podniků. Kvůli tomu, mnohdy pracují v nebezpečných podmínkách, což ohrožuje nejen jejich život, ale i jejich přístup ke zdravotní péči.

Tak proč se ženy do takové práce vůbec pouštějí a že jich není málo. Holek na sex, které se veřejně prezentují na internetu, je kolem 1 200 a to nejsou zdaleka všechny, číslo jistě bude mnohem vyšší.

Mnoho lidí si myslí, že ženy se stávají sexuálními pracovnicemi, protože jsou nemorální nebo příliš líné najít si jinou práci. Většina žen to ale dělá proto, že peníze potřebují a nemají si je jinak vydělat. Tyto ženy potřebují peníze na jídlo a přístřeší, na živobytí svých dětí a rodin, na zaplacení dluhů nebo na nákup drog.

Kolik je sexuálních pracovnic v ČR?

Jiné ženy jsou k této práci nuceny. Ženy jsou často oklamány a lákány do cizích zemí za prací nebo lukrativním manželstvím a namísto toho skončí jako sexuální pracovnice. Pak je téměř nemožné přestat prodávat své tělo. Žena může být nelegálně v nové zemi, kde nemá žádná práva, žádné peníze a žádný způsob, jak se vrátit domů. Může mít velké dluhy, které musí splácet, nebo jí zaměstnavatel může vyhrožovat, že jí ublíží, pokud odejde.

Někdy to může souviset i s traumaty, která jí byla způsobena v dětství. I když v tomto ohledu se průzkumy liší. Například průzkum Hany Malinové ukazuje, že v ČR není jasná spojitost mezi zneužíváním a týráním v dětství a začátky v sex byznysu. Na druhou stranu výzkum Allana N. Schwartze říkal přesně pravý opak, a to že právě taková traumata k této práci vedou nejčastěji.

Je tedy otázkou proč se ženy do takové práce pustí. Je spíše důležitější, aby ze společnosti zmizely stereotypy, které již tak ne snadnou a nepříjemnou práci ještě více ztěžují a v mnoha případech ženám znemožňují se navrátit do běžného života.

 

Zdroj foto: Freepik.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

PODCASTHOUSE

Generální partner portálu:

    

Partneři portálu:


 

        

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz  www.onlyfashion.cz   www.prazskeprikopy.cz  www.bydletestylove.cz 

www.HMGmagazine.cz  

TOPlist