Doporučujeme

V kinech od listopadu:

 

JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT


image_16010

Jaké parametry si ohlídat při koupi nové autobaterie?

Jako majitelé osobního automobilu můžete mít občas problémy nastartovat. Většinou je to v důsledku špatného stavu autobaterie. Pakliže už ji musíte nabíjet příliš často, přesto však startování není snadnou záležitostí hlavně v chladnějších měsících, je zřejmě na čase se porozhlédnout po nové. Na co si dát pozor při výběru nové autobaterie do osobního vozidla?

Rozměry

V současnosti drtivá většina aut, která se vyrábějí na evropském kontinentu (respektive pod evropskými značkami), mívá stejnou, potažmo alespoň velmi podobnou velikost autobaterií. Proto se nad rozměry pozastavte především tehdy, vlastníte-li auto, jež bylo vyrobené mimo Evropu. Například asijské vozy totiž mohou mít dosti odlišné parametry, pokud jde o autobaterie. Mohlo by se pak stát, že se vám klasická autobaterie 12V do takového automobilu nevejde a zbytečně utratíte své peníze. Ideální je, pokud se podíváte na rozměry stávající baterie, již jste doposud využívali.

Kapacita

Poměrně důležitým aspektem je kapacita autobaterie. Zde je nutné rozlišovat, zda máte auto na benzín či naftu. Obecně totiž platí, že vozidla s benzínovými motory vyžadují autobaterie s kapacitou jen kolem 60 Ah, zatímco u dieselových modelů je zapotřebí pořídit silnější typ autobaterie, a to zhruba mezi 70 – 80 Ah. Jestliže do dieselového vozidla umístíte slabší zařízení, pak klidně mohou prakticky okamžitě nastat potíže se startováním, baterie na tuto činnost zkrátka nebude stačit. Ani nejkvalitnější nabíječky autobaterií vám pak problém nepomohou vyřešit a bude nutné investovat do další baterie.

Pozor na polaritu

Poměrně častou chybou, kterou majitelé osobních automobilů dělají, je výběr autobaterie se špatnou polaritou. Velmi záleží na tom, zda je polarita levá či pravá. Zvolíte-li opačné řešení, baterii v autě nezapojíte, neboť bude mít jinak nasměrované vývody pro kabely.

Zdroj foto: Nekvinda-obchod.cz, Pixabay.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

DÍVKA DNE

Generální partner portálu:

    

Partneři portálu:

    

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist