Žehlení. Jedna žena si u této aktivity báječně odpočine, druhá ho nenávidí. A muži? Ti, když žehlit nemusí, tak nežehlí. Spousta kousků se totiž opravdu žehlit nemusí. Některé ale ano.
Typickým příkladem je společenská košile. Uznejte sami, že zmačkaná by se v obleku moc dobře nevyjímala. Ono ale ani ve zmačkaném tričku není muž moc přitažlivý. Žehlit je ale vhodné i ručníky, prostěradla a ložní povlečení. Zde přitom nejde jen o jejich rovný vzhled. U ručníků žehlení zplošťuje jejich vlákna a ty poté lépe sají. A lůžkoviny zase vysoké teploty vznikající při žehlení zbavuje roztočů. Takže, pánové, žehličku byste si pořídit měli. A k tomu se naučit žehlit. Pokud tedy nemáte někoho, kdo to učiní za vás.
Napařovací žehlička
Co se košile týče, k jejímu žehlení je vhodná především napařovací žehlička fungující na principu žehlení horkou parou, která dokáže v rekordním čase z oděvu odstranit veškeré záhyby. A o to při žehlení jde především. Modely značky BRAUN, které jsou inspirovány tvarem snowboardu, navíc lze používat i vertikálně, tedy bez nutnosti pořizovat si žehlící prkno. Košili pověsíte na ramínko a žehlíte pomalými svislými pohyby nahoru a dolů. Ručníky a lůžkoviny pak je vhodné žehlit na žehlicím prkně. Je to praktičtější.
Parní generátor
Pokud žehlením nechcete strávit hodně času, možná pro vás bude správným řešením parní generátor. Ten také funguje na principu žehlení parou, ale pod velkým tlakem. Proto žehlí opravdu rychle. Modely zmíněné značky BRAUN díky jedinečné kombinaci Braun technologií DoubleSteam a 3d FreeGlide dokonce dvakrát rychleji než klasická napařovací žehlička.
Péče o žehličku
Na závěr je třeba upozornit, že i žehlička vyžaduje patřičnou péči. O to, jak vyčistit žehličku, se přitom zajímá málokdo. Ty napařovací je v první řadě nutné v pravidelných intervalech zbavovat vodního kamene. Stejně jako jiné elektrospotřebiče, které přicházejí do styku s vodou, ať již se jedná o rychlovarné konvice či kávovary.
Zdroj foto: BRAUN, Braunhousehold.com