Doporučujeme

V kinech od 30. září:

 

JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT


image_18426

Jak vytvořit úchvatné noční fotky

Máte rádi pozorování hvězd a celkově jste fanoušci dechberoucí podívané, kterou nám při dobrém počasí přináší noční obloha? Jestli je vaše odpověď ano, tak jste určitě už přemýšleli nad tím, jak hvězdy nebo Měsíc nafotit. Třeba už dokonce máte první pokusy za sebou, ale výsledek nebyl podle vašich představ. Proto si přečtěte následující tipy, díky kterým posunete své noční fotografie na vyšší úroveň.

Předpokladem vzniku dokonalých snímků noční oblohy jsou samozřejmě teoretické základy fotografování (například znalosti o hloubce ostrosti nebo správné expozici), ale v tomto článku se zaměříme na konkrétní zákonitosti focení v noci.

Naučte se fotit v noci

Za účelem focení noční oblohy si najděte místo co nejdále od měst a jiných oblastí, které jsou zamořené světelným smogem. Nadbytečné světlo, které se v okolí nachází, by vám ztížilo nastavení fotoaparátu, a tím i možnost pořídit bezchybné snímky noční oblohy. Přítomnost světelného smogu je hlavním důvodem, proč ve městě vidíte jen nepatrnou část hvězd. Na internetu bez potíží naleznete různé mapy, které vám ukáží míru znečištění světelným smogem na různých místech.

Další užitečnou pomůckou, podle které si vyberete vhodné místo a čas pro focení hvězd, je mapa noční oblohy. S jejím přispěním se lépe zorientujete v tom, co se na obloze děje. Především zjistíte, která souhvězdí a další vesmírná tělesa jsou aktuálně pozorovatelná.

Vyberte si to správné vybavení

Kvalitní fotoaparát, který nemá problém ani s nastavením vysoké citlivosti ISO, je bezesporu základním stavebním kamenem pořádného fotografického arsenalu. K němu si přibalte širokoúhlý nebo ultraširokoúhlý objektiv s dobrou světelností.

chybět samozřejmě nesmí ani stativ. Ten zajistí, že vaše záběry budou perfektně ostré. Opravdu nespoléhejte na to, že foťák udržíte v ruce i při dlouhých expozičních časech. Je totiž klidně možné, že se vrátíte domů a zjistíte, že všechny fotografie jsou prostě neostré. A to jistě nechcete.

Hodit se vám bude také dálková spoušť nebo samospoušť zabudovaná ve foťáku. A to z důvodu absence případných otřesů či pohybů zapříčiněných stiskem spouště a také v případě, kdybyste si chtěli pořídit noční autoportréty.

Využijte noc pro portrét

Pro focení nočních portrétů není odlehlé místo v přírodě zrovna ideální kvůli minimu zmíněného světelného smogu. V takovém případě by byl zapotřebí blesk, se kterým bude výsledek působit příliš tvrdě.

Naopak krásné portrétní fotografie pořídíte při procházce nočním městem, kde je mnohdy dostatek světla i pro focení s krátkým expozičním časem. Zkuste zkombinovat odlišné světelné zdroje. Například pouliční lampy a zářící výlohy obchodů mají většinou jinou barevnou teplotu světla, což na fotkách vytvoří zajímavou atmosféru.

 

 

Zdroj foto: Shutterstock.com, Pixabay.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

PODCASTHOUSE

Generální partner portálu:

    

Partneři portálu:

    

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist