Doporučujeme

V kinech od 30. září:

 

JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT


image_18426

Jak si vybrat pánské polobotky pro danou příležitost?

Dávno pryč jsou doby, kdy se v pánském šatníku nacházel jeden pár polobotek pro všechny příležitosti. Již mnoho let muži věnují obuvi větší pozornost a vybírají ji neméně precizně než ženy. Níže najdete stručný průvodce různými typy pánských polobotek.

Klasické elegantní polobotky

Pokud hledáte elegantní pánské polobotky na obchodní schůzky, elegantní oslavy nebo formální setkání, určitě byste si měli prohlédnout naši nabídku klasických, elegantních pánských polobotek. Z mnoha různých modelů pánské obuvi můžeme zmínit např. klasické pánské oxfordky, derby, boty typu brogue, monk, chelsea boty nebo mokasíny. Každý typ obuvi se liší střihem, typem šití nebo ozdobami. 

Nejformálnější pánské oxfordky

Klasické pánské oxfordky mají nejvyšší stupeň formálnosti. Jedná se o velmi elegantní obuv s minimálním množstvím ozdob, u níž je nárt uzavřený - to znamená, že horní část boty zůstává jednotná, bez přišitých vnějších kousků kůže. Oxfordky jsou ideální jako svatební boty nebo elegantní, velmi formální boty do kanceláře. Nejčastěji jsou vyrobeny z mírně lesklé kůže v černé, grafitové nebo tmavě modré barvě.

Derby přichází hned po oxfordkách

Dalším modelem pánských elegantních polobotek jsou pánské derby. Od oxfordek se liší tím, že nemají hladký, jednotný nárt. Vrchní část bot typu derby má přišitou horní čtvrtinu, díky které je linie boty více vypouklá. Nicméně boty derby mají také vysoký stupeň formálnosti a hodí se k mnoha slavnostním příležitostem. Vyberte si barvu bot typu derby, která bude ladit s Vaším oblekem. 

Zdobené, stylové boty typu brogue

Pánské polobotky jsou také ozdobnější modely, takové jako boty typu brogue. Boty typu brogue se vyznačují tím, že mají zřetelné perforace z teček. Existuje několik různých vzorů perforací, které se dodávají na botách typu brogue - plné boty typu brogue, poloviční boty brogue a longwing brogues. Pánské polobotky typu brogue se nejčastěji vyskytují v hnědé, bordové, tmavě modré a černé barvě. Boty typu brogue skvěle doplňují elegantní, trošku nonšalantní styl.

Městský styl – boty typu sneakers

Kromě těchto nejklasičtějších modelů pánských polobotek, dostupné jsou také pánské polobotky o méně formálním charakteru. K tomuto typu patří např. pánské sportovní boty typu sneakers. Již několik sezón patří k nejoblíbenějším modelům obuvi pro každodenní nošení. Pánské boty typu sneakers jsou ideální pro každodenní stylizace, a také i pro méně formální smart casualové stylizace.

Kožené sportovní polobotky

Hned vedle pánských bot typu sneakers jsou pánské polobotky vyrobené z kůže, ale na měkké, sportovní podrážce. Tyto polobotky mohou být ušity z několika druhů kůže - hladké, pletené nebo stínované. Pokud nemusíte denně nosit pánské polobotky s velmi formální linií, jistě se Vám budou líbit polosportovní, pohodlné, kožené pánské polobotky.

Letní kožené mokasíny

Perfektní letní boty jsou samozřejmě pánské kožené mokasíny, které vypadají skvěle k chino kalhotám, lněným kalhotám nebo třeba krátkým námořnickým bermudám. Kožené nebo semišové pánské mokasíny kombinujte s pánskými ponožkami o krátkém střihu. Chrání Vaši nohu před odřeninami a zároveň Vám zajistí stylový vzhled. 

Zdroj foto: Wojas.cz, Pixabay.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

PODCASTHOUSE

Generální partner portálu:

    

Partneři portálu:

    

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist