Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_19468

Jak si udržet psychické zdraví a nezbláznit se? Praktické tipy pro každodenní život

Pokud se vám zdá, že se svět neustále zrychluje, nejste daleko od pravdy. Dnešní člověk nežije v přítomnosti – musí myslet dopředu, což je poněkud stresující. Není proto divu, že roste počet lidí s příznaky psychických nemocí. Stovky tisíc Čechů trpí úzkostmi a depresemi – a vývoj nenabírá uspokojující směr. Co konkrétně můžete dělat vy, abyste se udrželi v co možná nejlepší psychické kondici? Překvapivě to není tak složité.

Sami sobě prioritou

Myslet na ostatní je jistě chvályhodné, ale pokud chcete ostatním skutečně pomoct, měli byste se v první řadě zaměřit na sebe a vlastní pohodu. Najděte si koníčky, věnujte se svým aktivitám, vyhraďte si čas na aktivní odpočinek – a naopak se snažte nedělat to, co je v rozporu s vaším vnitřním přesvědčením.

Kvalitně a dostatečně spěte

Na téma kvalitního spánku se toho již napsalo hodně, ale přestože většina lidí o jeho vlivu na zdraví moc dobře ví, málokdo si ho dopřává v adekvátní míře. Kvalita spánku a deprese se přitom vzájemně ovlivňují. Nedostatek může přispět k jejímu vzniku – a těžká deprese způsobuje nespavost. Zaměřte se proto na spánkovou hygienu a začněte konečně dobře spát.

Jak si udržet psychické zdraví a nezbláznit se? Praktické tipy pro každodenní život

Hýbejte se

Změna jídelníčku má na duševní pohodu značný vliv, ale ještě intenzivněji na sobě pocítíte, když do každodenní rutiny začleníte více pohybu. Nemusí se jednat o vrcholový sport, pro začátek bude stačit, když začnete chodit více pěšky. Mějte na paměti, že fyzická neaktivita patří k tzv. „tichým zabijákům“ – sedavý způsob života výrazně zvyšuje riziko mnoha chronických onemocnění a duši také příliš neprospívá.

Nepropadejte zbytečnému stresu

Symptomy akutního stresu zažíváme všichni – a nejde se jim zcela vyhnout. Jedná se o přirozenou reakci organismu na nepříjemnou situaci. Podstatně horší je však stres chronický, tedy dlouhodobý. Může mít na psychické zdraví doslova drtivý dopad, a proto je důležité praktikovat efektivní relaxační a meditační techniky. A také se naučit nebrat některé věci příliš vážně.

Jak si udržet psychické zdraví a nezbláznit se? Praktické tipy pro každodenní život

Pokud máte pocit, že vaše duševní zdraví není zcela v pořádku – a nedokážete běžně fungovat, vyhledejte odbornou pomoc. Obraťte se třeba na Adicare – psychiatrie Brno a další ambulance fungují i online a nabízí špičkovou terapeutickou péči.

 

Zdroj foto: Adicare.cz

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partner portálu:

    

Partneři portálu:


 

        

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz  www.onlyfashion.cz   www.prazskeprikopy.cz  www.bydletestylove.cz 

www.HMGmagazine.cz  

TOPlist