Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_19468

Horkem k dobré kondici

Zdravotní benefity saunování jsou neoddiskutovatelné. Saunování prospívá tělu i duši. To pravidelné je nejlepší prevencí viróz, zvyšuje odolnost proti nachlazení, rýmě i kašli. V sauně se ovšem také krásně relaxuje. A v neposlední řadě prospívá i pleti. Žena je prý nejkrásnější hodinu po sauně. My bychom ještě doplnili, že muži jakbysmet.

Jakou saunu ale zvolit? Nabízí se finská, parní, aroma, solná, bio, kombinovaná a infrasauna. Rozdíl mezi těmito saunami je především v teplotě, které je možné v nich docílit. Zatímco teplota ve finské sauně může být až 120 °C, v infrasauně to je o polovinu méně. Zato si ale infrasaunu mohou dovolit i kardiaci, pro něž jsou extrémně vysoké teploty zapovězené.

Horkem k dobré kondici

Kam do sauny?

Nabízí se sauny veřejné, například v některém z wellness center. Výhodou těch velkých je, že v nich můžete vystřídat několik různých saun. Ne každý je ale ochoten se nahý potit s několika dalšími cizími lidmi. Problematické pro spoustu lidí je i dojíždění. Ono takové trmácení se dopravními prostředky po třech hodinách strávených saunováním celý saunovací zážitek naprosto zruinuje. Po návratu domů tak netoužíte po ničem jiném než se znovu naložit do sauny. I tato možnost tu naštěstí je. Saunu si zkrátka můžete pořídit přímo domů.

Horkem k dobré kondici

Sauna v bytě či domě? Žádný problém!

Dobrou zprávou je, že domácímu saunování se mohou oddávat i obyvatelé malých bytů. Infrasauna pro jednu osobu se vejde i do malého obýváku. A není nijak drahou záležitostí. Ceny kvalitních infrasaun do interiéru se pohybují okolo dvaceti tisíc korun. Tyto sauny navíc nejsou nijak náročně na montáž, kterou hravě zvládnete svépomocí.

Horkem k dobré kondici

Sauna na zahradě? Jedině finská!

Máte-li dům se zahradou, dopřejte si venkovní finskou saunu. Stavba venkovní sauny je sice o něco náročnější, ale výsledek rozhodně stojí za to. Ve finské sauně se totiž prohřejete až do morku kostí. A po následném ochlazení si budete připadat doslova jako v sedmém nebi. Ti, kteří saunování propadli, se saunují většinou ve finské sauně. A jsou zdraví jako řípy.

Na stránkách jednoho z největších prodejců saun (sauny-vital.cz) stojí: domov bez sauny je jako sauna bez tepla. To, že je toto pořekadlo pravdivé, dosvědčí ten, kdo si domů saunu již pořídil. Saunování v pohodlí vlastního domova a v době, která vám vyhovuje, je totiž k nezaplacení.

Horkem k dobré kondici

Zdroj foto: Sauny-vital.cz


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partner portálu:

    

Partneři portálu:


 

        

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz  www.onlyfashion.cz   www.prazskeprikopy.cz  www.bydletestylove.cz 

www.HMGmagazine.cz  

TOPlist