Doporučujeme

V kinech od 30. září:

 

JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT


image_18426

Důvody, proč zvolit zlato jako investici, a doporučení na snadný nákup

Přemýšlíte nad investováním a chcete se do toho konečně pustit? Rozhodně není na co čekat, protože platí, že čím dříve s nákupem investičních komodit začnete, tím lépe. Jednou z nejlepších variant, která je vhodná pro zkušené i začínající investory, je zlato. Má hned několik různých výhod, které se vzájemně doplňují a pomáhají vytvářet historicky prověřenou a bezpečnou komoditu. O jaké výhody jde a kde nakoupíte kvalitní investiční zlato? To se dozvíte v tomto článku.

Zlato jako léty prověřená investice

Když se podíváte na investiční komodity, jen málokterá se může pochlubit tak dlouhou a jasnou historií jako právě zlato. Léty prověřený cenný kov dříve fungoval jako platidlo a později se proměnil v investici, která odolává inflaci. Když své peníze uložíte do zlata místo poslání na spořicí účet, nebude se z nich ukrajovat žádný další díl, ale většinou jejich hodnota naopak poroste s tím, jak se bude měnit tržní cena zlata.

Důvody, proč zvolit zlato jako investici, a doporučení na snadný nákup

Osvobození od DPH

Další velkou výhodou investičního zlata je fakt, že nákup je osvobozen od DPH. To znamená, že prodávající nemusí ze zlata platit 21 procent DPH. O tuto část tak je ve své podstatě zlato levnější, takže kupujete jeho skutečnou hodnotu. Při porovnání s jinými komoditami, jako je například stříbro, nebo příležitostmi pro investování tak vychází zlato ještě o něco lépe už jenom vzhledem k tomuto státnímu zvýhodnění.

Důvody, proč zvolit zlato jako investici, a doporučení na snadný nákup

Výběr výše investice

Mezi další poměrně stabilní a bezpečné investice patří i nákup nemovitostí. Jenže v tomto případě je hlavní nevýhodou vysoká pořizovací cena. Musíte mít k dispozici značný finanční obnos, nebo volit riskantnější cestu a pořídit byt či dům na úvěr. Oproti tomu u zlata si snadno určíte výši investice sami. K dispozici jsou malé slitky, jejichž cena se pohybuje v řádech menších tisíců korun. A když se rozhodnete pro větší investice, také není problém, protože cena za velký slitek může přesahovat až milión korun.

„Dříve bylo běžné, že se ve velkém prodávaly zlaté slitky o hmotnosti jednoho kilogramu, ale movitá část společnosti zabezpečila své finance nákupem zlata již před lety. Nyní z tohoto prozíravého kroku těží. Dnes investují do zlata ti, kteří zaspali a až nyní si uvědomují, že čím více peněz se dostává do oběhu, tím rychleji jejich úspory ztrácí na hodnotě,“ říká Pavel Trtík, zakladatel e-shopu zlate-mince.cz.

Vhodnou strategií pro postupné hromadění majetku hlavně ve chvíli, kdy nemáte dostatečnou disciplínu pro klasické šetření a neutrácení za nesmysly, tak může být postupné přikupování menších zlatých slitků a mincí. Za čas totiž zjistíte, že v nich máte uložené již překvapivé jmění.

Důvody, proč zvolit zlato jako investici, a doporučení na snadný nákup

Rozhodněte se, jestli chcete mince nebo klasické slitky

Na výběr máte nejenom klasické investiční mince, ale také velmi zajímavé ražby. Jde o mince mnohdy vydávané v omezeném množství kusů a s krásnou ražbou určenou ke speciální příležitosti. Za zmínku stojí také svatováclavské dukáty. Ty jsou nabízeny hned v několika nominálních hodnotách, kdy svou váhou, a především ryzostí zlata kopírují tehdejší standardy, které zavedl sám český panovník a římský císař Karel IV.

Snadný nákup přes internet i v kamenné prodejně

A jak si investiční zlato pořídit? Není na tom vůbec nic složitého, protože stačí jednoduše objednat přes internet. Mince a slitky najdete na specializovaném e-shopu zlate-mince.cz. A kdo přeci jenom dává přednost osobnímu nákupu v kamenné prodejně, může se vypravit hned na dvě různá místa. Jedním z nich je prodejna v Obecním domě v Praze a druhou možností je pobočka ve Vsetíně na Moravě. Právě sem to mohou mít blíže zákazníci ze Slovenska, kteří také rádi nakupují u osvědčených českých prodejců.

 

 

Důvody, proč zvolit zlato jako investici, a doporučení na snadný nákupZdroj foto: Zlatovna.cz, Zlate-mince.cz, Pixabay.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

PODCASTHOUSE

Generální partner portálu:

    

Partneři portálu:

    

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist