Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_19468

Chcete podnikat a být v tom úspěšní? Musíte udělat tyto 4 věci…

Současná ekonomická situace sice myšlence na start nové firmy příliš nenahrává, ale pro schopné lidi je v byznysu místa habaděj. Jak ale poznáte, že jste se rozhodli správně? Projděte si s námi základní tipy, jak se v začátcích vyhnout největším přešlapům a naopak se zasloužit o dynamický rozvoj projektu. Sami poznáte, jestli máte podnikání v krvi, nebo je pro vás lepší volbou zaměstnanecký poměr.

1. Vyberte si obor, ve kterém vynikáte

Vyznáte se v automobilech jako nikdo jiný? Otevřete si autoservis. Hlavním předpokladem úspěchu je podnikat v oblasti, které rozumíte – a primárně vás ani nemusí bavit. Tomu, co vás naplňuje, se věnujte ve svém volném čase. V podnikání je důležité know how a věnovat se něčemu, k čemu chováte vřelý vztah, ale ve skutečnosti tomu vůbec nerozumíte, nedává smysl.

2. Připravte se na nejhorší

Pokud s podnikáním nemáte žádné předchozí zkušenosti, pravděpodobně si nedokážete představit administrativní martyrium a množství povinností, které vás jakožto novopečeného podnikatele čekají a neminou. Navíc budete muset investovat enormní množství času. Takže žádné extra volno a zpočátku možná ani víkendy. Když tohle dokážete skousnout, máte na půl vyhráno.

3. Automatizujte vše, co se jen dá

Žijeme v době moderních technologií. Zní to jako klišé, ale pokud se je nenaučíte používat, ujede vám vlak. Především by vás měly zajímat nástroje, s jejichž pomocí automatizujete a zefektivníte rutinní procesy. Nedílnou součástí vaší softwarové výbavy by proto měl být CRM systém a třeba i účetní program.

Rozumnou volbou jsou platformy, které lze rozšiřovat podle aktuálních potřeb. Například český ekonomický software RIS – menší firmy ocení variantu Start, středně velké a větší společnosti pak plnohodnotný informační systém. Bližší informace najdete na stránkách saul.cz.

4. Mějte ve firmě rozhodující slovo

Podnikat společně s dalším člověkem není špatný nápad, ale důkladně si rozmyslete, s kým a za jakých okolností do nového byznysu vstoupíte. Nehledejte partnera jen kvůli penězům, ty vám může půjčit banka nebo investor. Potenciální společník musí nabízet mnohem více než pouhé prvotní navýšení vstupního kapitálu – pro fungování firmy budou podstatné jeho podnikatelské kvality. Zároveň by se mělo jednat o osobu, kterou dobře znáte a bezmezně důvěřujete.

A ještě něco. Pokud se rozhodnete spustit projekt ve více lidech, požadujte většinový podíl. Varianta 50/50 může v krizových situacích, kdy dojde ke střetu názorů, způsobit obrovské problémy. Podnikání není procházka růžovým sadem a čas od času se konfliktům nevyhnete – proto je podstatné, abyste měli za každé situace poslední slovo.

 

Zdroj foto a video: Saul IS

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partner portálu:

    

Partneři portálu:

    

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist