Doporučujeme

V kinech

od 25. listopadu :

KLAN GUCCI

Film je inspirován šokujícím skutečným příběhem impéria italského módního domu.

image_18778

Bez jakého vybavení se neobejde skutečně profesionální dílna

Domácí dílna je místem, kde se rodí krásné i užitečné výrobky, které posléze slouží a dělají radost rodinným příslušníkům, přátelům a známým kutila, který je v ní doma. On sám si čas v ní užívá a také hledá právě ve své dílně klid a relaxaci při práci. Odlišnost profesionální dílny spočívá v tom, že v ní vznikají výrobky nejen pro radost, ale především proto, aby přinášely podnikateli živobytí. Stejně tak je jasné, že objem práce i materiálu, který se v ní otáčí, je neporovnatelně vyšší než v případě domácích dílen.

Místo na práci je základ

Ať již v dílně pracuje majitel malé firmy sám, anebo se v ní pohybuje zaměstnanců více, dostatek místa na práci je to nejdůležitější. Prostorné, dobře řešené a kvalitně zpracované dílenské stoly jsou proto důležitější, než by se na první pohled mohlo zdát. Při výběru dbejte na odolnost pracovní desky – podle charakteru práce volte kov nebo masivní dřevo. A pokud tušíte, že stůl bude potřeba občas přemístit, zkuste si pořídit pracovní stůl s kolečky.

Dostatek ukládacích prostor

Nářadí, šrouby, hřebíky, matice, nýty… toho všeho je v dílně potřeba velké množství. Není ale možné, aby se vše jen tak válelo po stolech. Dílenské skříňky, police, závěsné systémy, případně dílenské vozíky jsou tak dalším vybavením, bez kterého se profesionální dílna neobejde. Někdy jsou potřeba i specifické skříňky, např. na chemikálie. Dbejte proto i na to, aby splňovaly veškeré požadavky.

Nástroje a zařízení

Profesionální dílna, kde se používá pneumatické nářadí, bude asi potřebovat pořádný kompresor, s tím, kterým doma nafukujete dětem míč si v práce nevystačíte. Pracuje-li se v dílně se dřevem, potom nemůžou chybět hoblovky a tloušťkovačky. Nešetřete ani na vrtačkách, frézkách, elektrických šroubovácích apod. Čím kvalitnější nářadí budete mít, tím méně problémů s ním budete řešit a práce bude efektivnější.

Je-li dílna opravdu velká, pracuje-li se v ní s velkým množstvím materiálu a je přímo propojená se sklady materiálu nebo naopak hotových výrobků, mohou se vyplatit i elektrické vysokozdvižné vozíky. Profesionální dílna toho zkrátka potřebuje opravdu hodně, jen tak z ní ale mohou vycházet výrobky, po kterých se v obchodech jen zapráší.Zdroj obrázku: Friends Stock / Shutterstock.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

FOTOREPORTY

Generální partner portálu:

    

Partneři portálu:

    

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist