Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_19468

7 základních tipů, jak pečovat o pleť s akné

Člověk se potýká s různými problémy a často dokáže vyřešit i velmi zapeklité situace. Ale akné? S tím si spousta lidí stále neví rady. Někdy přitom stačí málo – naučit se, jak o pokožku správně pečovat. Pokud vás nevzhledné pupínky a cystičky trápí už příliš dlouho na to, abyste nad nimi jen tak mávli rukou, přečtěte si sedm praktických tipů, díky kterým opět získáte zářivou a vitální pleť – a s ní i zdravé sebevědomí.

1) Pravidelné a důkladné odličování

První tip rozhodně nejde jen za ženskou částí populace. Kosmetické přípravky všeho druhu dnes používá spousta mužů. Mnozí z nich však netuší, že právě pravidelné a pečlivé odličování pleti představuje naprostý základ každodenní péče.

Nejde přitom „pouze“ o důkladné odstranění make-upu, ale také nečistot, které mohou vést k tvorbě akné. Vyzkoušejte například čisticí gel Sébium Moussant nebo micelární vodu Sébium H2O, obojí jsou svým složením ideální pro aknózní pokožku.

7 základních tipů, jak pečovat o pleť s akné

2) Udržujte své ruce čisté

Dotýkáte se obličeje až příliš často? I to může podráždit zanícenou pleť a zhoršit stav akné.  Proto se vždy ujistěte, že máte ruce čisté. Předejdete tím šíření bakterií.

3) Pupínky nemačkejte

Jasně, že vás to láká. Přece pupínek nemůžete nechat jen „žít“ – máte nutkání jej okamžitě vymačkat. Jenomže právě tím podpoříte zánět a rozšíření infekce, čímž prodloužíte léčbu akné, a v horším případě zaděláte na nevzhledné jizvičky. Raději se naučte, jak se s černými tečkami vypořádat jinou metodou.

4) Vyhněte se kosmetice, která vysušuje

Mastná pokožka potřebuje specifickou péči. Vyvarujte se produktům, které kůži nadměrně vysušují, protože mohou zapříčinit nadprodukci kožního mazu. Naopak se zaměřte na šetrnou kosmetiku určenou pro aknózní či citlivou pleť.

Pokud netušíte, jaké produkty jsou pro vaši pleť nejlepší volbou, zajděte si k dermatologovi nebo do lékárny a požádejte o radu odborníky. To, co pravděpodobně hledáte, je dermokosmetika. Patří do ní i řada Sébium od Biodermy. Produkty byly speciálně vyvinuty pro mastnou a aknózní pokožku.

7 základních tipů, jak pečovat o pleť s akné

5) Zaměřte se na akné i mimo obličej

Akné se může objevit prakticky kdekoliv, tedy nejen v oblasti obličeje, ale i na krku, dekoltu nebo pažích. Každé z míst vyžaduje tak trochu jinou péči. Například o záda můžete pečovat s pomocí mycí kostky Sébium.

6) Zdravá strava pro zdravou pleť

Kvalita pleti jde ruku v ruce s tím, co jíte. Dejte vale průmyslově zpracovaným potravinám a preferujte jednoduché (a v nejlepším případě BIO) potraviny. V jídelníčku by neměly chybět zdroje nezbytných vitamínů, antioxidantů a omega 3 mastných kyselin.

7) Nepodceňujte hydrataci

Chcete-li zabránit vysušování a následné přecitlivělosti pleti, nezapomeňte ji průběžně hydratovat. Stačí, když si pohlídáte pitný režim (ale zapomeňte na sladké nápoje, pijte čistou vodu s citronovou šťávou) a v případě potřeby použijete hydratační krém. Třeba Sébium Hydra od Biodermy.

A ještě něco. Zdraví vaší pleti je současně odrazem toho, jak se cítíte. Stres způsobuje hormonální nerovnováhu, která se může projevit zhoršením akné. Udržujte se proto v psychické pohodě a snažte se o pozitivní přístup k sobě i životu.

 

Zdroj foto: Bioderma-cz.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partner portálu:

    

Partneři portálu:


 

        

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz  www.onlyfashion.cz   www.prazskeprikopy.cz  www.bydletestylove.cz 

www.HMGmagazine.cz  

TOPlist